Brak synchronizacji Chrome w Ubuntu

Zainstalowałem Chrome dla Ubuntu 17.10 i zalogowałem się. Niestety synchronizacja nie działa “Sprawdź połączenie z internetem. Jeśli problem nie ustąpi, wyloguj się i zaloguj ponownie.”.

Ktoś się z tym spotkał ?

czy ping działa, co zwraca ifconfig.

Czyli… bo przeczytałem i nie mam pojęcia jak ugryź temat.

Chyba chciał zapytać, czy masz połączenie internetowe, ale moim zdaniem nie tutaj leży problem. Niestety nie korzystam i nie znam chrome, więc nie będę w stanie doradzić.

1 polubienie

Ale jak zainstalowałeś z repozytoriów, czy pobrałeś pakiet deb. ze strony chrome?

Z repozytoriów pobrane Chromium, z strony Google pobrane Chrome. Obydwoje nie chcą się synchronizować, komunikat wyżej napisałem.

Internet jest kablem pociągnięty, przeglądanie stron normalnie działa.

A zalogować się na Googla nie możesz?

Problem w tym, że niby zalogowany…
Na Win10 nie ma problemów z tym samym kontem.

To wygląda jak gdyby Ubuntu blokowało przesył jakiś danych ze względu bezpieczeństwa… ?

Nie Ubuntu to wujek Google może blokować przesył.
Ja na początku dostawałem powiadomienia od Google że ktoś się logował z chrome z systemem
linux. A w ustawieniach sprawdzałeś.

Ustawienia ? Czego ? Żadne e-maile nie przychodziły itp.

Ustawienia w chrome zarządzanie kontem i osobami.

Mam tam siebie z możliwością wylogowania się i informacją że brak synchronizacji.,

Niestety mimo prób nie da się…

Łoooomaaaatkoicórkoboskotywidziszikurfasztwarzniegrzmiszipieronamiwełbynierzucasz! o że se zaklnę.

Najprostsza rzecz z możliwych pod linuchami… jak coś nie działa, odpal toto spod terminala, powtórz czynności i spbie popatrz co tam pluje.

1 polubienie

Jak ? :slight_smile:

Podpowiedz koledze bo akurat ja nie umiem wytłumaczyć :wink:

Może brakuje jakimś cudem “Chrome Sync API” https://www.chromium.org/developers/how-tos/api-keys

1 polubienie

Może i masz rację :wink:

Otwórz terminal i wpisz chrome. Uruchomi się przeglądarka i wszystkie komunikaty będą wypisywane w tym terminalu. Spróbuj się następnie zsynchronizować i po błędzie wklej tutaj te komunikaty z terminala.
Abstrahując od sposobu wypowiedzi @MartinaNeumayer, to ma rację, że może to naprowadzić na rozwiązanie problemu :wink:

1 polubienie

Komendą “chrome” odpali się gierka o tej nazwie. Przeglądarkę uruchamia się poleceniem:

/usr/bin/google-chrome %U

Lub przy becie:

/usr/bin/google-chrome-beta %U

A przy dev:

/usr/bin/google-chrome-dev %U