Brak synchronizacji poczty Android z kontem Outlook

Witam,

mam problem z konfiguracją systemowego klienta pocztowego Android. Chciałbym dodać konto z Microsoft’u, jednak po podaniu informacji związanych z kontem (login, hasło, serwer poczty itd.) wyświetla się komunikat o synchronizacji i nic dalej się nie dzieje. Próbowałem już wielu opcji konfiguracji poczty, szukałem po internecie różnych sposobów, jednak wszystkie dawały taki sam efekt. Czy byłby ktoś w stanie pomóc mi?

Rodzaj konta najlepiej wybierz nie IMAP czy POP3, ale Exchange ActiveSync. Podajesz swoje dane do konta a nazwa serwera to: m.hotmail.com

Przy takich ustawieniach będziesz mógł dodatkowo synchronizować kalendarz i kontakty. Pamiętaj,że dane w tle na telefonie muszisz mieć włączone…

Ale jakieś szczegóły? Konto masz w chmurze (office 365, czyli mail.office365.com), czy na serwerze firmowym? Jak na serwerze firmowym, musisz podać pełną ścieżkę (łącznie w zależności od wersji Exchange z przełącznikiem /owa, lub echange, czyli tak jak się logujesz z przeglądarki: https://secure.twojafirma.pl/owa). W zależności od sytuacji trzeba też podać jako nazwę użytkownika z pełnym logowaniem domeny, czyli jak serwer Exchange jest w domenie o nazwie   PEWEX a Twój login to wosmar, to loginem będzie PEWEX\wosmar).

Robiłem już wiele razy tak jak proponowałeś wosmar, ale zawsze wynik był taki sam. No forach często pisali również, żeby adres serwera zmienić na snt-m.hotmail.com, ale to również powodowało taki efekt, nie udało się klientowi pocztowemu zschynronizować z pocztą.

 

bachus, nie jest to żadne konto firmowe, jest zwykłe konto Microsoft’u Windows Live (Outlook, Skydrive, logowanie w Windows 8…), więc powinno się bez problemu logować bez podawania domen.

m.hotmail.com ? Może masz w ustawieniach konta podane jakiego serwera powinieneś urzyć?

Ja właśnie używam zwykłego darmowego konta na outlook/hotmail. Wbudowany, standardowy klient e-mail na samsungu galaxy core.

Po kolei: najpierw menu, ustawienia, konta i wybieram dodaj konto. Wybieram Microsoft Exchange, wpisuję adres e-mail i hasło, nie klikam dalej tylko wybieram konf. ręczna. Domena to cały adres e-mail po ukośniku (np: \costam@windowslive.com), hasło i nazwa serwera exchange to: m.hotmail.com

Następnie zaznaczam ptaszkiem połączenie SSL i dopiero klikam dalej, pokazuje się strona z ustwieniami, wybieram co i kiedy chcę synchronizować i to wszystko.

Synchronizację na telefonie muszę mieć cały czas włączoną w tle żeby to wszystko działało. 

Używam właśnie exchange do hotmaila na androidzie, bo mogę sobie ustawić synchronizację kontaktów, kalendarza no i wiadomości push.

Przed chwilą robiłem próbę na moim starym galaxy xcover i wszystko działa ale to też samsung. Na innych telefonach nie wiem jak to jest…

 

Romanus91PL, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

wosmar, robiłem wszystko dokładnie tak jak napisałeś, jednak problem nadal nie został rozwiązany. Co do sprzętu, mam tablet Lenovo Ideapad 1000A z Androidem w wersji 4.1. Może jest to problem starszej wersji systemu?

bachus, według wszystkich źródeł mam użyć właśnie tego serwera dla tej poczty.

Areh, przepraszam za nieprawidłowy temat, mam nadzieję że teraz jest poprawny.

Witam!

 

Proponuję skorzystać z konfiguracji EAS przedstawionej na tej stronie

 

http://www.makeuseof.com/tag/how-to-access-hotmail-and-outlook-com-on-your-android-device/

 

Zamień tylko litery snt z adresu na te widoczne w pasku adresu po zalogowaniu w przeglądarce na konto outlook.com

 

U mnie adres serwera EAS wygląda tak: col -m.hotmail.com

 

 

syazio.png

 

 

Na 99% powinno działać

 

 

 

Nie działa. Jedynie czego się doczytałem to to, że problem występuje również u innych użytkowników tego modelu tableta i problem występuje jedynie w przypadku konta live. W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za chęć pomocy i proszę o zamknięcie tematu.