Brak szybkiego ładowania po przelutowaniu USB-C na nowy w Galaxy S10

Witam wszystkich!
Moim problemem jest fakt, że po przelutowaniu wcześniej popsutego (pękł plastik) gniazda ładowania na nowy - kupiony z Allegro jako z demontażu innego S10, nie działa opcja szybkiego ładowania.
Normalnie po podłączeniu kabla ładuje, lecz trybem wolnym. przy okazji wyskakuje komunikat ,sprawdź podłączenie ładowarki ". Na ładowarce bezprzewodowej teraz szybciej go mogę naładować, a to mija mi się z celem samej wymiany.
Według badań w internecie zrobiłem hard reset, sprawdziłem opcje w telefonie dotyczące szybkiego ładowania oraz ponownie próbowałem przelutować na nowo samo gniazdo z myślą, że może nie spasowało się dobrze. Niestety, nic nie uratowało mnie od tego problemu.
Lutowaniem bawię się stosunkowo od niedawna - parę pomniejszych rzeczy, więc nie jestem też jakoś ekstremalnie wprawiony w to.

Co może być tego przyczyną? Jak mogę przywrócić szybkie ładowanie do łask?
Wrzucę zdjęcia poglądowe samego gniazda do wglądu.



Możliwe, że SoC blokuje to szybkie ładowanie… Może być też tak, że to gniazdo, które kupiłeś to tak na dobrą sprawę jakiś chiński szrot.

Jest zawsze taka opcja aczkolwiek sprzedawca zarzekał się że jest to z demontażu innej orginalnej S10. Jak więc można popchnąć to dalej aby to zadziałało?

Jak tak stary model ma jakieś szybkie ładowanie, pewnie niewiele więcej od S22. S24 się doczekała 45W a konkurencja idzie w nawet 230W.

To gniazdo to jakaś tragedia…brud i syf.
(Wyczyściłeś je dobrze w środku ).
Nie mogłeś kupić nowego za 14 zł?

Gniazdo nie jest w złym stanie, to zdjęcie po prostu tak wyszło. Miało ono bardziej przedstawiać ułożenie samego gniazda po lutowaniu niżeli pokazywać stan gniazda. Nie wymagaj wiele od zdjęć z telefonu hah

A problem dalej zostaje nie rozwiązany chcąc nie chcąc.

Skoro wszystkie piny złapały dobrze ( i nie ma zwarć) [zawsze możesz sprawdzić omomierzem, czy dany pin ma połączenie z płytą] to ja raczej sugeruję niestykanie samego pinu w gnieździe z wtykiem.
Skoro na starym gnieździe ładowanie było OK to co może być obecnie nie tak…tylko uszkodzony któryś pin w gnieździe.
Szybkie ładowanie nie działa na pewno, ze względu na brak komunikacji (pin nie łączy) i to na mur w gnieździe.

Dziękuje za porade. Na dniach przysiąde przy tym ponownie i spróbuje podziałać wedle twoich poleceń. Faktycznie możesz mieć racje z tymi pinami. Napisze tutaj potem jaki wyszedł tego rezultat.