Brak tapet w właściwościach pulpitu [XP]

Mam Windows Xp z SP3. Nie wiem dlaczego ale nie mam tapet wchodząc w PPM na pulpicie>>właściwości>>Pulpit. Jest tylko Idylla i brak oraz dodaje się ta, którą wybiorę np w moich obrazach i kliknę ustaw jako tło pulpitu (“tapeta3”). Czyli razem 3. Nie ma przeglądu jakie są na komputerze (z tego co wiem powinny się wyświetlać z C:\Documents&Settings\profil\Moje obrazy bądź z c:\windows\web\wallpapers. Do obu folderów wstawiłem te same tapety. Klikając ppm na pulpicie>>właściwości>>pulpit mam tylko tamte 3 w.w. Gdy klikam przeglądaj mogę zaznaczyć tapetę, ale gdy kliknę otwórz nie dodaje mi się do listy, ani nawet nie zamienia “tapeta3”. Również nie mam zakładki sieć Web po kliknięciu Dostosuj pulpit:/ Zmiana theme Xp nie pomaga. Zmienić tapetę mogę tylko przez wybranie obrazku przez eksplorowanie dysku i kliknięcie ustaw jako tapetę. Nie wiem jak przywrócić możliwość jej zmiany przez okno zakładkę Pulpit w właściwościach pulpitu. Skanowałem komputer antywirusem i antyspyware i nic nie wykryły.

aby tapety były widoczne we właściwościach pulpitu musisz mieć je w folderze

C:\WINDOWS\Web\ Wallpaper

:slight_smile:

Ale ja je tam wstawiłem i nic, nie wyświetlają się.

sprawdź czy one tam są

nie ma ich na liście

czy są nieaktywne(szare)

:slight_smile:

Są tam (w 1 poście napisałem że wrzuciłem tam). Na liście w ogóle ich nie ma. Nie są szare, mam tylko 3 pozycje (brak, Idylla i tapeta którą ustawię klikając na obrazku i prawym wybierając Ustaw jako tło pulpitu). Nie mam również zakładki Sieć Web a chyba powinna być.

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

napisz czy masz już zakładkę Sieć web i sprawdź tapety

:slight_smile:

Nadal nie ma tej zakładki. I listy tapet:/ Chyba ktoś mi tweakerem to wyłączył i tak łatwo się nie naprawi:( A po dodaniu kluczu zrestartowałem pc i też nic.

Pobierz Silent Runners http://www.searchengines.pl/index.php?s … 5989&st=15 przeskanuj daj log

:slight_smile:

Sorry że nie mogłem wcześniej, LOG SILENT RUNNERS

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Dzięki Leon$. W końcu dzięki tej ostatniej poradzie działa, są tapetki i wszystko działa:) =D>