Brak tapety w Windows 95

Witam.

Wczoraj zainstalowałem w/w nowy system do laptopa i dzisiaj chciałem zmienić tapetę.

Problem polega na tym że zawsze po wyłączeniu laptopa i ponownym włączeniu nowa tapeta pojawia się ale na kilka sekund przed załadowaniem znika i jest tylko tło ?

Nie mogę nigdzie znaleść Active Desktop ?

Próbowałem zmieniać w Panelu sterowania -> Ekran, oraz za pomocą programów IrfanView i Tapeciarz Pro.

Zmieniałem typy plików - nic nie pomaga.

B. proszę o poradę co może być tego przyczyną ?

Drugie pytanie poza tematem :

Jak zrobić pasek szybkiego uruchamiania w Windows 95 - nigdzie nie widzę tego w opcjach ?

Pozdrawiam.

XMan.

95 nie ma takich opcji zainstaluj 98 to pogadamy nie ma paska uruchamiania w 95 zainstaluj 98 albu linuxa jak cie to urządzie najlepszy jest WINDOWS 98.

Interesuje mnie tylko Windows 95.

Laptop jest znajomego - stary i słaby a ponadto z wielu przyczyn nie mogę zainstalować innego systemu.

Chyba na samą tapetę znajdzie się jakieś lekarstwo ? :frowning:

Wejdź do rejestru i sprawdź podane wartości

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoActiveDesktop”=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoActiveDesktop”=dword:00000001

to wyłącza ActiveDesktop w XP w 95 może być podobnie

:slight_smile:

Jeśli usunąłeś tapetę którą miałeś to się nie pokaże bo nie ma jej.

Tak jest też w pozostałych systemach.

Podpisuję się również pod wypowiedzią wyżej. Teraz na xp wystarczy na jakiejś np. stronie kliknąć na obrazek PPM i Ustaw jako tło pulpitu i jest git. Dawno temu miałem win98 i dużo tapet na płytce, gdy płyta była włożona do napędu to tapeta była na pulpicie, a jak nie to nie. Wystarczyło skopiować na dysk tapete. A z domyślnymi też się tak dzieje, czy tam nie ma wgranych z win tapet?

Żle zrozumiałeś. :slight_smile:

To jest nowy system i ustawiam każdą tapetę nawet dodatkowe ale po restarcie lub ponownym włączeniu komputera na końcu ładowania systemu pojawia się na ułamek sekundy w górnym lewym rogu monitora tablica że system ładuje pliki i tapeta znika, zostaje tylko tło…

@Leon$ : nie ma w tych miejscach gdzie podałeś.

A może jest jakiś sposób aby zablokować gdzieś w opcjach lub rejestrze chociaż jedną tapetę ?

http://support.microsoft.com/kb/800059/pl

:slight_smile:

Pulpit Active Desktop nie został zainstalowany. :frowning:

W jaki sposób można to naprawić ?

Edit : zauważyłem że zamiast tapety mam ,Deseń".

Start -> Panel sterowania -> Ekran -> Tło - po lewej jest Deseń a po prawej Tapeta.

Mam pytanie : w jakim folderze znajdują się pliki z ,Deseni" w Windows 95 ?

Planuję umieścić w tym folderze tapetę i jak będzie OK to mi wystarczy jedna. :slight_smile:

Edit 2 : wszystkie tzn. z ,Deseni" i ,Pulpitu" są w Windows.

Dlaczego je podmienia ??

Edit 3 : wszystko naprawione i działa super - kilkunastoletni ,lapek" z Windows 95 chodzi i wygląda prawie jak Vista. :slight_smile:

Wystarczyło ściągnąć i zainstalować WinPatcher 95 :

http://www.sgjps.com/winspatcher/winspatcher_95

Rewelacja - naprawia wszystkie problemy, instaluje najnowsze programy do tego systemu oraz zmienia wygląd.

Dzięki wszystkim za szczerą pomoc. :piwo:

Mieliście rację że Windows 95 już taki jest ale nie mogłem zainstalować innego systemu.

Pozdrawiam.

XMan.