Brak tapety w WinVista

Witajcie.

Nie wiem, czy to problem nietypowy, ale chciałem zmienić motyw Visty i wobec tego musiałem spatchować plik uxtheme.dll.

Wszystko udało się świetnie, system się zrestartował. Wszystkie elementy są, poza… Tapetą. Pasek “start” ma kolory tapety, lecz zamiast samej tapety jest czarny kolor tła. Co śmieszniejsze, gdy wyłączę proces “explorer.exe”, tapeta wraca. Po ponownym włączeniu Explorera znowu jest czarne tło (tapeta jakby kryła się pod nim…).

Przywracałem oryginalny UXTHEME.dll z backupu, lecz to nic nie dało. Combofix pokazuje, że wszystko czyste, sfc /scannow nie daje rezultatu. Patch nie był zawirusowany. Ktoś wie, gdzie zdobyć oryginalny uxtheme.dll dla Visty lub co zrobić, by tapetkę przywrócić?

Byłbym z góry wdzięczny za każdą pomoc…

Pozdrawiam!

Używasz przeróbek, ComboFiksa i innych a potem dziwisz się, że coś nie działa.

Użyj Przywracania systemu.

Jak nie pomoże - jak chcesz zgraj sobie profile C:\Users i ważne dane (np. z poziomu Ubuntu jak normalnie będzie problem), a potem zainstaluj system od nowa. Albo reperacja nakładkowa bez utraty danych http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Od siebie dodam, że jeśli już patch’ować Vistę pod tym kontem, to lepiej robić to przy pomocy VistaGlazz. Robi się to nim łatwo i przyjemnie, a i powrót do oryginalnych plików jest błahostką (korzystałem tylko z tego programiku, kiedy używałem Visty).