Brak tekstu na windowsowych przyciskach

Witam. Jestem nowy i mam duży problem. Mam Viste Ultimate po polsku z Service Packiem 1. Któregoś dnia po uruchomieniu komputera pokazało mi się sprawdzanie dysku. Przeczekałem (trochę to potrwało) i automatyczny restart. Gdy system już się uruchomił zauważyłem pewne braki, a mianowicie braki w okienkach. Na przyciskach nie było napisów np. “Anuluj” lub “OK”, a np. w Menedżerze Zadań nie wyświetlały się uruchomione procesy itp. Daję screena z Menedżera Zadań jak to wszystko wygląda. Screen zrobiony jest w trybie awaryjnym, bo tylko w nim mogę jakoś pracować. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. :slight_smile:

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej i użyj opcji Napraw. Jest na 5 ekranie: naprawa

Ewentualnie użyj przywracania systemu.

niedroProg ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A czy przywracanie systemu nie usunie moich plików? Pytam, bo mam na dysku obrazy płyty gry i jej dodatków i chciałbym je nagrać na płytę dla pewności, że ich nie stracę, ale nie mogę, bo przez te braki w okienkach nie widzę opcji jakie wybieram przy nagrywaniu (używam pluginu do nagrywania z TC Power Pack). Zapomniałem dodać, że czytałem o Przywracaniu systemu dużo, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Usunąć nie powinno. Przestaną działać aplikacje zainstalowane po utworzeniu punktu przywracania i programy umieszczone na pulpicie

Już znam przyczynę tylko nie mogę jej rozwiązać :frowning: Za wyświetlanie tych napisów i komunikatów odpowiedzialna jest czcionka Tahoma. Problem w tym, że gdy wchodzę do folderu Czcionki w Panelu Sterowania to ona się tam znajduje, ale jak chcę ją zobaczyć w Podglądzie czcionek Windows to widzę puste okno. Poprosiłem wujka, żeby mi tą czcionkę wysłał, ale też była uszkodzona. Na razie zmieniłem wyświetlaną czcionkę na Segoe UI, ale chciałbym żeby jednak była ta Tahoma. Sądzę, że system blokuje tą czcionkę, nie akceptuje lub coś podobnego, ale nie wiem jak temu zaradzić.