Brak temperatury GPU w menedżerze zadań

Chyba po jakiejś aktualizacji Windows 10 zniknęła mi temperatura GPU w menedżerze zadań.
Była i już jej nie ma.
U was jest widoczna nadal?
PS. Naprawiło się po wejściu do sklepu Microsoftu…

Ja na Win11 mam:

Właśnie dziwne, że pokazała mi się z powrotem, dopiero jak sprawdziłem aktualizację apek w sklepie Microsoftu…gdzie akurat nie było żadnej aktualizacji, ale temperatura się pokazała ponownie, możliwe że to jakiś zbieg okoliczności, co podejrzewam.
Ale to Windows 10, więc zawsze może być jakaś „niespodzianka”…

Tamten wskaźnik niby wymaga kompatybilnych sterowników WDDM 2.4+:

Przez co zintegrowane z CPU raczej nie wskoczą nigdy - mój używa WDDM 1.3 (czyli niby sterownik kompatybilny z 8.1 się wgrywa - Zrozumienie numeru wersji Intel® Graphics Driver).

Jak monitorować temperaturę GPU z Menedżera zadań w Menedżerze zadań systemu Windows 10

Task manager można używać do wyświetlania i zarządzania procesami, statystykami wydajności, historią aplikacji, użytkownikami, szczegółami procesów i usługami w systemie Windows 10.

Począwszy od kompilacji 18963 systemu Windows 10, firma Microsoft dodała GPU wsparcie monitorowania temperatury w Menedżerze zadań. Jeśli masz dedykowaną kartę GPU, zobaczysz aktualną temperaturę obok jej listy w zakładce Wydajność.

Uwagi:

  • Wyświetlanie temperatury GPU w Menedżerze zadań jest obecnie obsługiwane tylko wtedy, gdy masz dedykowaną kartę GPU.
  • Do sprawdzenia temperatury może być potrzebny zaktualizowany sterownik karty graficznej. W szczególności wymagany jest taki, który obsługuje wersję 2.4 (lub wyższą) WDDM . Aby sprawdzić wersję komputera, naciśnij WIN + R i wprowadź dxdiag. Na karcie Wyświetlacz wyświetli się wersja WDDM obok modelu sterownika.
  • Obecnie wartość temperatury jest obsługiwana tylko w stopniach Celsjusza.

Ten samouczek pokaże Ci, jak monitorować aktualną temperaturę GPU z Menedżera zadań w systemie Windows 10 .

Wszystko to wiem, napisałem że zniknęła mi temperatura, czyli wcześniej ją miałem.
Mam oczywiście grafikę dedykowaną i odpowiedni sterownik WDDM.
Po prostu temperatura mi znikła…chyba po jakiejś aktualizacji.
Ale wskoczyła z powrotem.