Brak temperatury. Nowy BIOS?

Mam problem ponieważ w komputeże nie mam dysku twardego (odpalam linuxa z cd) a jeśli nie mam windowsa to nie moge wgrać everesta bo musze koniecznie sprawdzic temperature na procu. W BIOSIE niestety nie moge sprawdzic temperatury, więc pomyślałem o uaktualnieniu go niestety nie bardzo moge poszukać BIOSU do mojej płytki główne. Nie wiem też za bardzo czy jaka mam płyte główną ale w instrukcji mam napisane tak: ASKA VIA Apollo Pro133T (VT82C694T) Chipset

Prosiłbym o pomoc

uszol - zmień tytuł na konkretniejszy bo temat wyląduje w śmietniku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39591

Warto zajrzec na http://www.komputerswiat.pl i poszukac w sterownikach

A ta płyta to albo zle przepisałes albo jest juz troche stara

To po co chcesz w takim kompuetrze sprawdzać temperatury ?? Jak pewnie nic na nim nie robisz :roll:

Może poprostu źle szukasz ??

Skoro dokładnie nie wiesz to radziłbym nie aktualizować. BIOS trzeba znaleźć na 100% odpowiedni do danej płyty głównej, nie można pomylić żadnego szczegółu w nazwie jej (literki czy cyferki lub innego oznaczenia). Jeżeli pomylisz to jest możliwe, że BIOS nie będzie pasował i “uwalisz” płytę główną i wtedy tylko serwis.

Poszukaj na stronie producenta. Tam powinien być.

Raczej dystrybucję linuxa. Może poszukaj jakiegoś programu pod ten system który umożliwiałby podgląd temperatur. Wtedy może obeszłoby się bez aktualizacji BIOSu :?

Nowa to ona na pewno nie jest (z 4-5lat) ale do mojego sprzętu wystarczy: 1.2 celeron 256SD RAM Geforce 2 64mb

Jak nie robie? Pisałem przecierz że korzystam z linuxa, a dysk sobie nie długo dokupie. Chce wiedzieć jaka mam temperature bo nie mam pasty na procu.

VIA Apollo Pro133T (VT82C694T) Chipset - to jest chyba nazwa chipsetu bo z tego co pamietam to w everscie mi pokazywało że ta płyta nazywa sie jakos PC Partnet czy coś w tym stylu.

Z tym to akurat nie ma problemu bo ma taka sama płytę z dodadkowym biosem

Tylko nie mam za bardzo na co nagrac tego programu a nie mam dysku więc wolałbym nowy bios

Na pewno dobrze szukam

To sobie dolicz do ceny zakupu HDD cenę nowego procesora :P:P:P

No raczej mi sie od razu nie spali :mrgreen: a pasty to może troche mam na procu ale starej