Brak tła w różnych aplikacjach

Mam pytanie… W jakim darmowym programie można obrazkowi coś takiego by był bez tła, chodzi mi oto by otworzyć plik z obrazkiem, zrobić by nie miał tła i zapisać w takim stanie… Photoshop, Paint Shop Pro…nie nie - nie o to mi chodzi… Nie wiem… Może zainstalować GIMPa, a może inny standardzik…? A czy IrfanView coś takiego potrafi, bądź XnView?

jak nie ps to gimp :slight_smile:

Irfanview ma opcje (wybierasz kolor i staje się on przeźroczysty)

poszukaj było :slight_smile:

Chodzi mi oto żeby w łatwy sposób w byle jakiej najlepiej darmowej aplikacji zrobic by tła nie było… najlepiej tak, że otwieram obrazek z białym czy innego koloru tłem i mogę mu te tło zlikwidowac.

W GIMPie bawiłem się, ale nie wiem czy oto mu chodzi… Przy zapisywaniu do JPG pisze iż orbazek w tym formacie nie obsługuje braku tła… to znaczy że obrazek będzie miał FIZYCZNIE tło…?

Jeżeli nie zrozumiecie, a będziecie chcieli pomóc piszcie najlepiej na GG…!

JPG nie obsługuje braku tła (przezroczystości).

Zapisz to w formacie GIF lub… PNG :-k

IrfanView

Tam otwierasz plik, po czym wybierasz Save as, wybierasz rozszerzenie GIF lub PNG. Po prawej w oknie zaznacz Save transparent color (pierwsza opcja), po czym na obrazku swoim pokaż, który kolor ma być przezroczysty - kliknij w tło

Tyle filozofii

Ok, IrfanView nawet dobrze sobie radzi…! A czy XnView też? Nie używam go, wcześniej korzystałem z niego, ale nieprzypadł mi za bardzo do gustu!

A co ogólnie sądzicie o GIMP? Myślę iż jest dobry, ale kilka okien “narzędziowych” jest kiepskim rozwiązaniem…!

Użyj szukajki, a na pewno się dowiesz.

:arrow: GIMP