Brak tła w różnych aplikacjach


(Robert Warszawa) #1

Mam pytanie... W jakim darmowym programie można obrazkowi coś takiego by był bez tła, chodzi mi oto by otworzyć plik z obrazkiem, zrobić by nie miał tła i zapisać w takim stanie... Photoshop, Paint Shop Pro...nie nie - nie o to mi chodzi... Nie wiem... Może zainstalować GIMPa, a może inny standardzik...? A czy IrfanView coś takiego potrafi, bądź XnView?


(Cds A) #2

jak nie ps to gimp :slight_smile:

Irfanview ma opcje (wybierasz kolor i staje się on przeźroczysty)

poszukaj było :slight_smile:


(Robert Warszawa) #3

Chodzi mi oto żeby w łatwy sposób w byle jakiej najlepiej darmowej aplikacji zrobic by tła nie było... najlepiej tak, że otwieram obrazek z białym czy innego koloru tłem i mogę mu te tło zlikwidowac.

W GIMPie bawiłem się, ale nie wiem czy oto mu chodzi... Przy zapisywaniu do JPG pisze iż orbazek w tym formacie nie obsługuje braku tła... to znaczy że obrazek będzie miał FIZYCZNIE tło...?

Jeżeli nie zrozumiecie, a będziecie chcieli pomóc piszcie najlepiej na GG...!


(Morgenowsky) #4

JPG nie obsługuje braku tła (przezroczystości).

Zapisz to w formacie GIF lub... PNG :-k


(Cds A) #5

IrfanView

Tam otwierasz plik, po czym wybierasz Save as, wybierasz rozszerzenie GIF lub PNG. Po prawej w oknie zaznacz Save transparent color (pierwsza opcja), po czym na obrazku swoim pokaż, który kolor ma być przezroczysty - kliknij w tło

Tyle filozofii


(Robert Warszawa) #6

Ok, IrfanView nawet dobrze sobie radzi...! A czy XnView też? Nie używam go, wcześniej korzystałem z niego, ale nieprzypadł mi za bardzo do gustu!

A co ogólnie sądzicie o GIMP? Myślę iż jest dobry, ale kilka okien "narzędziowych" jest kiepskim rozwiązaniem...!


(Morgenowsky) #7

Użyj szukajki, a na pewno się dowiesz.

:arrow: GIMP