Brak transmisji danych na USB 3.0

Witam, przeinstalowałem system z 10 na 7 (64BIT) i od tamtej pory mam problem z USB 3.0 jak i z tyłu na płycie głównej jak i z przodu na panelu obudowy jest zasilanie lecz nie ma transmisji danych, telefon naładować mogę, natomiast przesłać pliki, muzykę, zdjęcia już nie. Sterowniki wszystkie zainstalowałem a konkretnie to ten sterownik: Asmedia USB3.1/3.0 Driver Install Asmedia USB3.1/3.0 Driver, z strony ASUS, ponownie uruchomiłem PC i dalej to samo. Prawidłowo działa tylko USB 2.0

Opis mojego sprzętu w załączniku

JPEG

Drugi mój problem występuje z podglądem miniatur zdjęć i plików graficznych, widnieje tylko podstawowa ikona

,

w internecie wyczytałem iż jest taka opcja - “zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury”

natomiast u mnie tej opcji nie ma, jest tylko ostatnia opcja Zawsze pokazuj Menu, a więc wygląda to tak:

No i oczywiście na koniec chciałbym zapytać o procesor i płytę główną do 1500 zł łącznie. Dlaczego ? Dlatego iż posiadam procesor na FM2+ i nie spełnia to już moich wymagań co do gier, mas effect: andromeda pomimo nowej karty graficznej muszę dać na minimum aby procesor wytrzymał. Głównie chciałbym zapytać czy warto przesiąść się na intel na socket 1150 czy na 1151 ? Na 1150- mam plus ponieważ ram by został a mam ich 24 GB RAM więc około 600 zł szkoda by było. Ale czy warto ? Liczę na sugestie i porady co do moich problemów. Dzięki z góry! Pozdrawiam :slight_smile:

Przeinstalowanie z 10 na 7 to duży błąd

Uaktualnij system W7 na 100 % z WU.

I niestety, może to problem sterowników do USB3.0 i prawidłowo będą działać tylko na sterownikach systemowych W10.

Zainstaluj ponownie sterowniki do chipsetu,restart:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/AMD_Chipset_XPWin7-81_V809160_512015.zip?_ga=2.77992787.63547220.1496040069-428703741.1495953183

Po tym pokaż screen menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Witam ponownie po dłuższym czasie. JNJN - Sterowniki, które mi podałeś były prawidłowe, Na początku w innych urządzeniach usb 3.0 nie były rozpoznawalne, po instalacji już działa tak jak należy. Natomiast pojawiło się inne nowe urządzenie pod nazwą “ADB interface” czego wcześniej nie było. Dodam iż cały czas mam telefon połączony z WI-FI i telefon podłączony do komputera robiąc Tethering przez USB aby mieć internet - Puki co działa.

Screen z menadżera urządzeń. -

Nadal jednak pozostaje problem z podglądem miniatur zdjęć, gdzie nie mam opcji by je włączyć a być ta opcja powinna.

Pioma - Zmieniłem system gdyż Windows 10 Instaluje mi niepotrzebną wersję DirectX 12 gdzie moja karta graficzna tego nie obsługuje i źle się to wszystko komponowało - źle działająca karta graficzna to nic przyjemnego prawda ? Ale spokojnie mam już GTX 1060. Już obsługuje direct 12. Puki co nie mam zamiaru nic zmieniać.

Sprawdź ten sterownik - to telefon.

lub inny do Twojego telefonu.

No i super. Chociaż wystarczyło wpisać to w Google i też bym wiedział. Dzięki wielkie. chciałbym jeszcze informacje co do tego: [quote=“oskix3211, post:1, topic:528329”]
No i oczywiście na koniec chciałbym zapytać o procesor i płytę główną do 1500 zł łącznie. Dlaczego ? Dlatego iż posiadam procesor na FM2+ i nie spełnia to już moich wymagań co do gier, mas effect: andromeda pomimo nowej karty graficznej muszę dać na minimum aby procesor wytrzymał. Głównie chciałbym zapytać czy warto przesiąść się na intel na socket 1150 czy na 1151 ? Na 1150- mam plus ponieważ ram by został a mam ich 24 GB RAM więc około 600 zł szkoda by było. Ale czy warto ? Liczę na sugestie i porady co do moich problemów. Dzięki z góry! Pozdrawiam
[/quote]

Powiem szczerze że byłem w kilku sklepach, i mam mieszane uczucia. Jeden mi gada kup na socket 1151 i wymień pół komputera by oni zarobili, jeden nie komentując moich sugestii pokazał mi procesor na 1150 - wtedy RAM by pozostał. Nie wiem co lepsze. Chciałbym tylko bez zacinek pograć sobie w Mass Effect: Andromeda. :sunny: