Brak trybu AHCI w biosie ale

Witam,

Chciałbym kupić dysk ssd więc szukam wszelkich możliwych komplikacji jakie mogą wystąpić po jego kupnie, jedna z takich jest brak opcji AHCI w biosie. Natomiast w menedżer urządzeń mam wpis Intel® 5 series 4 Port SATA AHCI Controller czy to znaczy, że tryb AHCI jest włączony/włączy się po podpięciu ssd?

Jaki to BIOS, to jest blaszak czy Laptop.

Masz już AHCI włączone, więc komplikacji nie będzie z SSD, jeżeli BIOS to UEFI to ta opcja może być głęboko zakopana, u mnie na MOBO MSI znajduje się np. pod “Integrated Peripherals” :wink:

Podaj jaką masz płytę główną, jaki system operacyjny, bo obecne informacje przez Ciebie podane są prawie nic nie warte.

Laptop. Bios Phoenix.

W rejestrze Windows opcję Start w kluczy msahci mam 3 więc przy dysku ssd powinno się “samo” zmienić na 0? Czy muszę ręcznie?

Nic nie kombinuj, prawdopodobnie producent wkluczył IDE z BIOS, jak podłączysz SSD to z automatu pójdzie po AHCI.

Czytałeś co wcześniej napisałem?

Mam laptopy sprzed ilu lat mam brać pod uwagę? Do dnia dzisiejszego czy np. do maja 2010? I wszystkie czy marki z biosem Phoenix (producent biosu do niczego nie jest tu potrzebny)

Jeszcze raz: marka i dokładny model laptopa, wersja systemu operacyjnego

To jest mój laptop http://www.sony.pl/product/vn-e-series/vpceb1s1e-bj

System: Windows 7 x64 pro

Nowy laptop, system operacyjny obsługujący bez problemu AHCI - nie zaprzątaj sobie głowy problemem, którego nie ma.

Okay, dziękuję za pomoc:)