Brak trybu zgodności po reinstalacji systemu

Witam

Wczoraj zrobiłem reinstalację systemu Windows 7 Pro. Dziś po zainstalowaniu wszystkich sterowników i programów zauważyłem, że w wybieraniu trybu zgodności jest tylko system Vista i 2000 - przed reinstalacją miałem jeszcze XP, 98 nawet 95. Dziś nie…

Po instalacji systemu prócz instalacji sterowników i programów usunąłem parę komponentów z systemu: gadżety windows, WMM i parę innych - może to coś ma wspólnego, ale po ponownej ich instalacji nadal nie mam tej zgodności.

Spróbuj może w ten sposób:

  1. Naciśnij na klawiaturze Windows logo + R,

  2. W uruchom wpisz services.msc

  3. Znajdź Usługa Asystent zgodności programów , kliknij prawym myszki Wszystkie zadania>Uruchom ponownie

Niestety nic:(

Na cholerę Ci tryby zgodności? Zawsze jak jakiś program nie będzie chciał Ci działać, zawsze będziesz mógł zainstalować vware lub inną maszynę wirtualną, postawić XP, czy jaki tam system będzie potrzebny i na niej zainstalować i uruchomić program. Poza tym, i tak nie wszystkie programy działają z tymi trybami, tak więc nie widzę sensu przywracania ich.

Skoro pytam znaczy, że mi to potrzebne. Równie dobrze zamiast stawiać wirtualną maszynę, zamiast Win7 mógłbym zainstalować Win XP i problemu też by nie było, ale nie jest to rozwiązanie tego problemu. Coś jest nie tak, a mnie to przeszkadza.

P.S.

Programy które uruchamiam z tym trybem nie działają bez niego, a na wirtualnej maszynie się strasznie tnie.

Po mojemu nie da się tego naprawić, trzeba po prostu zainstalować system od nowa i tyle. Ja też tak miałem, że zainstalowałem system i jak wszedłem np. w moje dokumenty, to po lewej stronie w kolumnie nie miałem pozycji ulubione. Próbowałem to przywrócić i niestety jedynym skutecznym rozwiązaniem okazało się sformatowanie c: i wrzucenie systemu od nowa.

Hmmm czyli nic innego nie pozostaje:/ Widać nie tylko to jest problemem, bo od momentu uruchomienia mój komunikator nie może sie połączyć z siecią gg:/

tryby zgodności nie masz ogólnie czy tylko przy danym programie ?

Wiesz, może naprawa tego jest kwestią kilku zmian w systemie, ale nie znam aż tak dobrze “Siódemki” żeby Ci podopowiedzieć jak to zrobić, dlatego sugeruję ponowną instalację systemu. Co do gg, to możliwe, że po prostu ich serwery nawaliły, albo wyłączone są ze względu na jakieś prace i dlatego nie możesz się połączyć.

Zainstaluj ten plik reg

http://www.sevenforums.com/attachments/ … istant.reg

Cóż… przeinstalowałem już system i wszystko działa. I Zgodność i łączenie się z serwerami… chyba naprawdę coś było nie tak z samą instalacją.