Brak tvp 1- dekoder dvb-t

Witam serdecznie

Otóż mam problem zakupiono mojej babci tuner: http://www.lechpol.eu/model/urz0084 . I nie odbiera tvp 1 tzn. jest w hd i jej się nie da oglądać jest czarny obraz. Słyszałem że aktualizacji softu dekodera pomoże, zrobiłem to i nic.

Babcia mieszka w woj. świętokrzyskim na stronie producenta pisze: Osobom, które nie mogą oglądać TVP1, sugerujemy na okres przejściowy podłączenie telewizora z tunerem dodatkowym kablem TV-Video. Dzięki temu do momentu kiedy znajdą się w zasięgu trzeciego multipleksu, będą mogli oglądać TVP1 jak dawniej w wersji analogowej.

Ale niew wiem jak to podłączyć, zrobić.

Co poradzicie ??

Pozdrawiam :slight_smile:

Przecież wyrażnie pisze “Brak możliwości oglądania kanałów HD” a TVP1 w MUX1 jest nadawany w HD wiec nic nie zrobisz. Dopiero jak w świętokrzyskim uruchomią MUX3 gdzie jest TVP1 SD to bedziesz mógł oglądać jedynkę.

Podłączasz DRUGIM kablem antenowym pod RF AUT i do TV i TVP1 oglądasz analogowo, nie z tunera

Potrzebny Ci kabel antenowy-przedłużacz (z jednej strony ma wtyczkę a z drugiej gniazdko). Antenę podłączasz do nowego dekodera cyfrowego a następnie wymienionym powyżej kablem antenowym łączysz dekoder z telewizorem - wpinasz go tam, gdzie do tej pory wpięta była antena. Do czasu wyłączenia nadajnika analogowego będzie można na TV odbierać wszystkie dotychczasowe kanały analogowe (włącznie z TVP 1) i jednocześnie za pośrednictwem dekodera odbierać wszystkie kanały cyfrowe (niestety nie HD - bo ten dekoder nie potrafi takich kanałów odbierać). Dla Babci może to być jednak trochę niewygodne - będzie musiała przełączać za pomocą pilota źródło sygnału. Nie wiem jednak co stanie się w momencie wyłączenia nadajnika analogowego - na pewno stracisz wtedy możliwość odbioru wszystkich kanałów analogowych (włącznie z TVP 1) ale czy jednocześnie zostanie zwiększona moc nadajnika MUX3 abyś mógł odbierać TVP 1 w cyfrowej wersji “nie HD” to pewności nie mam.

Nie wiem ile kosztował ten dekoder ale ja bym go zwrócił i wymienił na coś “normalnego”. Unikałbym takich w formie wtyku EURO. ja używam Wiwa HD 100 NEW i Wiwa HD 90 NEW i obie mogę polecić.

:roll:

http://www.lechpol.eu/model/urz0084

No i wszystko jasne, zakupiłeś kochanej babci “szajs” :frowning:

Mam monitor z TV MPEG-4 i do tego zakupiłem swojej ukochanej mamie dekoder Ferguson Ariva T65 do starego telewizora - śmiga :slight_smile:

Jest jeszcze wiele dobrych dekoderów :wink:

j.w. jeżeli nie zostałeś poinformowany o zakupie tunera niezgodnego z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce to (wg tego co mi wiadomo) masz prawo wymiany tego tunera, na taki, który pozwoli ci na odbiór kanałów HD (aktualnie TVP1 HD i TVP2 HD). Musisz więc jak najszybciej domagać się tej wymiany, nie ma z czym zwlekać. Tutaj znajdziesz wytyczne techniczne: http://cyfryzacja.gov.pl/Wytyczne,techn … ka,15.html

A tutaj jeszcze ciekawy cytat:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0111530903

Kupiłeś bubel nieprzystosowany do obowiązujących w Polsce standardów.

Bzdura. Kiedy te osoby znajdą się w zasięgu trzeciego multipleksu, TVP przeniesie się tam w całości (zwalniając miejsca w multipleksie pierwszym). A jako że będzie mieć do dyspozycji mniej pasma, nie będzie dublować kanałów w wersji SD.

Tuner cyfrowy DVB-T MPEG-4 “”"""“SD”""""", to jak chcesz oglądac TVP1 w HD?

To nie jest kwestia samego HD, a tego, że program TVP1 w systemie cyfrowym nadawany jest TYLKO w HD. Co jest jak najbardziej rozsądne, bo po co marnować pasmo na dublowanie go w SD?

#-o SD tez jest tylko na innym MUXie

Dokładniej rzecz ujmując: MUX-1 - TVP1 HD i TVP2; MUX-3 - TVP1 i TVP2 HD (http://cyfryzacja.gov.pl/Multipleksy,245.html).

:roll:

Jest, ale do czasu. Docelowo najprawdopodobniej go nie będzie.