Brak UEFI ustawien

(Stana2) #1

Hej,

Problem nastepujacy,posiadam system windows 8 pro,chcialem go zmienic na inny lecz zadna opcja bootowania nie dziala,gdy wchodze do biosu to odrazu wydaje sie jakby byl okrojony z funkcji ustawiam botowanie z plyty luz usb,nastepnie restartuje lapka wchodze w f9 opcje botowania i wybieram plyte wciskam enter i nic sie nie dzieje system startuje normalnie,to same jest z opcja usb.Wiem ze jest jakas opcja uefi w settings ale ja jej tam nie posiadam,jesli ktos wie o co kaman prosze o rade,pozdrawiam i dzieki

(Veers) #2

Byłoby prościej / szybciej odpowiedzieć gdybyś był łaskaw podać nazwę i model płyty głównej (względnie laptopa, czy co ty tam masz).

(Agatonster) #3

ZeroTolerance ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Stana2) #4

hp pavilon g7 2060 sw

(falcon89) #5

Jeśli masz w uefi funkcję Secure boot to ją wyłącz.

W boot menu wybierz (jeśli jest dostępne) urządzenie bez dopisku UEFI.

(Stana2) #6

nie mam wogole dostepnej funkcji uefi,a w boot mam dostepne funcje cd dvd,usb ale zadna nie dziala po wcisnieciu wlacza sie windows

(Veers) #7

Pierwsza kwestia do rozstrzygnięcia na tym etapie: czy jesteś pewny, że nośnik którego chcesz użyć jest w stanie podjąć się rozruchu ? (czy jest botowalny, czy działa prawidłowo w innym komputerze?)

Druga kwestia - Jaki system próbujesz zainstalować ?