Brak Unity po instalacji sterownika graficznego wUbuntu12.10

Cześć, mam problem ze swoim Ubuntu 12.10. Zainstalowałem dzisiaj ten system w celu dłuższego użytkowania go i przyjrzeniu się mu. Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej Radeon 6670 i po ponownym uruchomieniu wyskakuje błąd, że nie ma podanej prawidłowej rozdzielczości albo są tam same spacje. Nie ma Unity, niczego. Prosze o jak najszybszą i zrozumiałą dla zielonego z Linuxem odpowiedź.

A po co instalowałeś sterownik, jak ubuntu ma w sobie wszystkie sterowniki wgrane.

Wgrywałem dlatego, że nie miałem natywej rozdzielczości.

Ubuntu nie posiada w sobie sterowników od kart graficznej. Ubuntu 12.10 chyba stracił możliwość zmiany środowiska graficznego. Jedynie zmienić środowisko można w menedżerze logowania Slim.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Dokładnie nie zmienisz już GUI, chyba, że doinstalujesz jakieś spod konsoli i odinstalujesz stare…

A od kiedy instalacja czegoś spod konsoli == “Nie zainstalujesz tego” ?

Źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to, że Ubuntu nie posiada już wbudowanego gnome, tak więc nie ma takiej opcjio, że wystarczy się pwylogować, wskazać jako domyślne GUI i po problemie, tylko je lub inne trzeba doinstalować. Kiedyą właśnie tak było, że gnome było wbudowane i można było się przełączać, a teraz już tej opcji nie ma.