Brak uprawnień blokuje operacje na plikach i update

problem dot. uprawnień do wszystkiego co można wykonać w kompie, jako admin ich nie mam bo ciągle widzie to okno do każdej czynności która wykonuję na kompie, nawet głupie wypakowanie pliku z rar nie da się wykonać i trzeba robić sfx, który czasem pomaga je wypakować, sprawdzałem na koncie -nie ma nic nie normalnego wszystko w porządku, uprawnienia we właściwościach plików z którymi pracuję- mam uprawnienia do działania, więc o co chodzi… .

Firefox nie aktualizuje się -pobiera update, ale nie instaluje bo nie może nałożyć łatki z update, nie ma uprawnień i kończy się to crash, albo koniecznością pobrania nowej wersji, która przy 1-wszym upd. robi dokładnie to samo.

Tak samo przy każdym innym programie, pliku, **** idzie dostać. :oops: :evil: :twisted: :!:

Proszę zwracać uwagę na słownictwo jakie stosujesz na forum.

Screen:

62874a8aad8b592cm.jpg

PS. oczywiście ustawienia WinRAR zmienione na najbardziej nie kolidujące ze wszystkim co mam na PC. AV- K.Pure 3.0

A Próbowałeś utworzyć nowe konto admina

Nie nie próbowałem, bo staram się używać/ naprawić już posiadane aktualne konto, zmiana konta powoduje trochę problemów .

Next screen- uruchomienie instalki Puran Defrag, bez ppm na uruchom jako admin nie da rady zainstalować czegokolwiek:

g6w3.jpg

Jesteś Jedynym użytkownikiem tego komputera

To rozwiązanie z nowym kontem wydaje sie być najszybsze sorry to było 1 co mi do głowy przyszło

Spróbuj fix item naprawić błędy dostępu do plików i folderów http://support.microsoft.com/mats/windo … er_diag/pl

Tak jestem jedynym użytkownikiem. Fix it naprawił inne drobne problemy.

Narzędzie do rozwiązywania problemów z plikami i folderami	Szczegóły wydawcy

Znalezione problemy

Ikony zmieniają się losowo

	Rozwiązano	

Odbuduj pamięć podręczną ikon


Sukces


Kosz jest uszkodzony

	Rozwiązano	

Przywróć folder Kosz


Sukces


Ustawienia widoku folderu albo dostosowania folderu zostały utracone lub są niepoprawne

	Rozwiązano	

Zresetuj ustawienia widoku folderów i dostosowania folderów


Sukces


Sprawdzone problemy

Po zainstalowaniu pewnych aplikacji na komputerze z systemem Windows Vista nie można zaznaczać wielu elementów w Eksploratorze Windows przy użyciu skrótów klawiaturowych

	Sprawdzono	

Błąd folderu albo nie można przenieść pliku lub zmienić jego nazwy

	Sprawdzono	

Błędy uprawnień podczas wykonywania operacji dotyczących plików na udziałach sieciowych

	Sprawdzono	

Znalezione problemy	Szczegóły wykrywania

6

	Ikony zmieniają się losowo	Rozwiązano	

Niektóre ikony w oknie Mój komputer, w Eksploratorze Windows, na pulpicie lub na pasku Szybkie uruchamianie zmieniają się losowo. Ten problem występuje, gdy pamięć podręczna ikon nie została poprawnie zaktualizowana.

6

	Kosz jest uszkodzony	Rozwiązano	

Nie można opróżnić Kosza ani usunąć z niego pliku lub folderu.

6

	Ustawienia widoku folderu albo dostosowania folderu zostały utracone lub są niepoprawne	Rozwiązano	

Ustawienia widoku folderu albo dostosowania folderu prawdopodobnie zostały utracone lub są niepoprawne. Przyczyną tego problemu są niepoprawne ustawienia rejestru dotyczące opcji folderów.

Sprawdzone problemy	Szczegóły wykrywania

6

	Po zainstalowaniu pewnych aplikacji na komputerze z systemem Windows Vista nie można zaznaczać wielu elementów w Eksploratorze Windows przy użyciu skrótów klawiaturowych	Sprawdzono	

Na komputerze z systemem Windows Vista w Eksploratorze Windows nie można zaznaczać wielu elementów przy użyciu skrótów klawiaturowych. Nie można na przykład zaznaczyć wszystkich elementów w oknie Eksploratora Windows przy użyciu skrótu klawiaturowego CTRL+A. Nie można również zaznaczyć wielu elementów w oknie Eksploratora Windows przez przytrzymanie klawisza SHIFT lub CTRL podczas klikania elementów. Przyczyną tego problemu jest to, że określone aplikacje dodają pewien klucz do rejestru. Ten klucz uniemożliwia zaznaczanie wielu elementów w Eksploratorze Windows.

6

	Błąd folderu albo nie można przenieść pliku lub zmienić jego nazwy	Sprawdzono	

Podczas próby przeniesienia pliku lub zmiany jego nazwy występuje następujący błąd: „Plik lub folder nie istnieje”. Klucz rejestru „...\FolderDescriptions\” może być uszkodzony lub mógł zostać usunięty.

6

	Błędy uprawnień podczas wykonywania operacji dotyczących plików na udziałach sieciowych	Sprawdzono	

Zwracany jest następujący błąd: „Wystąpił błąd sieci lub dostępu do pliku. Istnieje możliwość, że połączenie zostało przerwane” lub „Folder nie istnieje. Plik został przeniesiony lub usunięty. Czy chcesz go utworzyć?”. Brakujący klucz lub brakująca wartość w rejestrze (albo oba te elementy) mogą powodować występowanie błędu podczas wykonywania operacji dotyczących plików na udziałach sieciowych.


Narzędzie do rozwiązywania problemów z plikami i folderami

Rozwiązuje typowe problemy związane z operacjami na plikach i folderach w systemie Windows

Wersja pakietu:	

1.4

Wydawca:	

Microsoft Corporation

Dodałem wg. tej metody http://codemink.com/download-group-poli … e-premium/ gpedit do Home Premium7 i mam coś takiego:

Screen: http://i42.tinypic.com/2zoeu15.jpg

Pewna wskazówką jest też ten wpis fix ita:

Coś mi zaświtało, że gdzieś ludzie mieli podobne problemy przez winrar, który zmienia wiele ustawień systemowych. Skopiuj sobie klucz do programu, zapisz w notatniku i odinstaluj. Najwyżej później zainstalujesz, a się przekonasz. Na ten czas możesz sobie pobrać 7zip z portable info, http://portable.info.pl/7-zip-portable/ pobierz na wolny dysk, po polsku… też mam to w menu kontekstowym, wszystko wypakuje, a problemów zero.

Nie chodzi tylko o samego WinRAR, problem dot. konta i uprawnień do wykonywania operacji na plikach, których obecnie nie mogę robić bo muszę nadawać do wszystkiego uprawnienia admina choć pracuję na takim koncie. :shock:

No cóż, co do uprawnień i zabezpieczeń wista, to znalazłem to: http://peb.pl/windows-vista/483325-prob … kiego.html tam jest opisany sposób (z 2009 roku), Na 1/3 wysokości strony jest post zaczynający się od:

Tam jest też następna porada w tym samym poście, to:

Tak na marginesie - powinieneś zrobić logi OTL i w Extras pokazałoby Ci błędy aplikacji, nawet uwierzytelnienia, czy coś tam.

Od czegoś się zaczęły kłopoty z uprawnieniami. Zmieniłeś ustawienia, albo pobrałeś program, który wywołał konflikt z uprawnieniami i dostępem.

Zrobiłem tak pisałeś , ale wszystkie ustawienia były na właściwych więc właściwie za dużych zmian nie dokonałem, ale już widzę, że jest lepiej, nie występują błędy (uprawnień0 tak często i można już jakoś sprawniej pracować.

Log OTL: http://www.wklejto.pl/178933

Log Extras: http://www.wklejto.pl/178941

błąd:FlashPlayerPlugin_11_9_900_117.exe, błąd:C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerPlugin_11_9_900_117.exe, błąd:Photoshop_Portable_14.1.2, - Ostatnie błędy są związane z usługą windows search - pomoc w tej sprawie tu: http://support.microsoft.com/mats/windows_search/pl-pl

Dziwne jest też połączenie kasperski lab z bitdefender i siakieś toolbary, jak search.v9.com. Wszystko może być w konflikcie, a system, chociaż mógłby mieć własną ochronę, bo pobiera przecież po coś łatki bezpieczeństwa, to nawet nie może się bronić. Nawet Essentials współpracujący z windows, plus centrum ochrony windows i łatki bezpieczeństwa, to prawdziwa ochrona, bo wspomaga ochronę samego systemu, a kasperski ma fanów*, chociaż to dziurawy ser.

Tak według mnie, pozbyłbym się antywirusów. Na razie zainstalował Essentialsa i dał mu pelne skanowanie. Uruchomił adwcleaner i na skanowanie i czyszczenie, potem odkurzył i poprawił ccleanerem, naprawił windows search i sprawdził, jak śmiga acer. Mój acer już ponad trzy lata lata. Aktualizowany, ale bez defendera, ani antywirusa. Nie myślę jeszcze korzystać z recovery.

Zrobiłem oczyszczanie OTL-em (log poniżej) i wszystko zostało usunięte i posprzątane.

Błąd Flash Player, Photoshop- o co chodzi ?

Kaspersky to mój AV, a Bitdefender to składnik Advanced System Cleaner with av 5.6 - av wyłączony by nie kolidował.

search.v9.com- usunięte,

LOG: http://www.wklejto.pl/178960

Wypada pogratulować i tak trzymać.

EDIT:

ADW Cleaner log: http://www.wklejto.pl/178962

Windows Search Fix Tool zwróciło po wykonaniu zadania takie dane:

Narzędzie do rozwiązywania problemów z programem Windows Search	Szczegóły wydawcy

Znalezione problemy

Program Windows Search ulega awariom lub zwraca błędy

	Nie rozwiązano	

Resetowanie programu Windows Search


Sukces


Nie można uruchomić programu Windows Search i zwracany jest komunikat o błędzie

	Nie rozwiązano	

Resetowanie programu Windows Search


Sukces


Program Windows Search nie zwraca żadnych wyników

	Nie rozwiązano	

Resetowanie programu Windows Search


Sukces


Znalezione problemy	Szczegóły wykrywania

6

	Program Windows Search ulega awariom lub zwraca błędy	Nie rozwiązano	

Po uruchomieniu programu Windows Search ulega on awarii lub zwraca błędy. Ponadto w dzienniku zdarzeń systemu Windows rejestrowane jest zdarzenie o identyfikatorze 7042, 100 bądź 1000 lub usługa Windows Search nie jest uruchomiona.

6

	Nie można uruchomić programu Windows Search i zwracany jest komunikat o błędzie	Nie rozwiązano	

Program Windows Search nie zwraca żadnych wyników wyszukiwania, a podczas jego uruchamiania pojawia się komunikat o błędzie. W dzienniku zdarzeń systemu Windows rejestrowane jest zdarzenie o identyfikatorze 1006 bądź 3024 lub usługa Windows Search nie jest uruchomiona.

6

	Program Windows Search nie zwraca żadnych wyników	Nie rozwiązano	

Program Windows Search nie zwraca żadnych wyników. Ponadto w dzienniku zdarzeń systemu Windows rejestrowane jest zdarzenie o identyfikatorze 7040 lub usługa Windows Search nie jest uruchomiona.

Szczegóły wykrywania	

Informacje dotyczące zbierania

Nazwa komputera: ROBERT-KOMPUTER

Wersja systemu Windows:	

6.1

Architektura:	

amd64

Godzina:	

30 października 2013 00:52:29

Szczegóły wydawcy	

Narzędzie do rozwiązywania problemów z programem Windows Search

Automatyczne rozwiązywanie problemów z programem Windows Search, takich jak uszkodzenie bazy danych, awarie i błędy podczas uruchamiania.

Wersja pakietu:	

1.2

Wydawca:	

Microsoft Corporation

Panel usługi pokazuje dla Windows Search

yqxg.th.jpg

Adobe flash player, to ja tu ustawiam: http://www.macromedia.com/support/docum … ger08.html masz 8 ustawień. W trzecim Globalne ustawienia zabezpieczeń, mam zezwalaj. Photoshopa nie mam.

Co do adobe, to mam w C/Windows?Windows32/Macromedia/Flash/plik mms.cfg otworzony w notatniku, mam poniżej dwóch wpisów dodane ProtectedMode=0 co wyłącza tryb chroniony flash playera. Daje się Plik/Zapisz i jest dobrze.

Możesz wyłączyć tą usługę windows search. Czasem resetowanie usługi przynosi korzyści, ale tak naprawdę, to niepotrzebny ten balast w systemie i dodatkowy proces.

Pobierz na pulpit malutkie WiseJetSearch http://portable.info.pl/wise-jetsearch-portable/ Otwórz folder i najedź kursorem na WiseJetSearch.exe wybierz z prawokliku przypnij do menu start, albo utwórz skrót na pulpicie i przesuń na pasek szybkiego uruchamiania, według potrzeb. To w sekundę znajdzie tysiące wyników. Na acerze systemowa wyszukiwarka była zbyt powolna i uciążliwa. WiseJetSearch chodzi jak burza, bardzo stabilne i jest po polsku.

W trzecim Globalne ustawienia zabezpieczeń, mam zezwalaj. - Ustawiłem na zawsze pytaj widzę co i jest i dlaczego zapisywane mam większą kontrole nad tym co jest przechowywane.

plik mms.cfg w C:\Windows\System32\Macromed\Flash nie mam takiego pliku, natomiast jest w C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash a jego zawartość to:

proces wyszukiwanie (pliku mms.cfg) zwrocił zaputanie o włączenie ideksowania-włączyłem, ale widzę, że nie jest na stałe bo pasek dalej jest, chyba zostawię tą funkcję. Tylko muszę ją doprowadzić do ładu.

No, pisałem, że trzeba samemu dodać ten trzeci zapis

Na Acer mam tak samo, jak Ty, tylko odwrotnie ustawione. Przekonałem się, żeby wyłączyć autoupdatera adobe. Raz na parę miesięcy odinstalowuję wszystkie adobe flash player i instaluję najnowsze. Kiedyś wyskoczyła mi aktualizacja flash playera na pulpicie, a ja ją wyłączyłem. No i zawiesiło mi programy. Od tamtej pory pilnuję się, żeby nie działała mi aktualizacja adobe, żeby nie było w usługach agenta. Już przy instalacji odznaczam automatyczna aktualizację. To tylko spowalnia. Wystarczy mi windows update.

Co z windows search?