Brak uprawnień do zapisywania w lokalizacji/Win 8,1


(szymek_3000) #1

Witam raz jeszcze. Posiadam system Win 8,1 i podczas korzystania z Mozilli, otrzymuję taki oto komunikat:

 

https://zapodaj.net/5d1b4a1d2cfb1.png.html

 

Dodam, że różnego rodzaju inne pliki, zdjęcia mogę zapisywać na pulpicie czy gdziekolwiek indziej podczas korzystania z tej przeglądarki. Co więcej, na Operze i Chrome nie mam żadnego problemu z wykonaniem czynności przedstawionej na screenie. Czy oznacza to, że Mozilla ma jakieś ograniczenia? Czy można je zlikwidować? Czy ostrzeżenie na dole po lewej stronie o plikach potencjalnie zawierających złośliwą treść ma jakiś związek? Spotkał się ktoś może kiedyś z czymś takim?

Co do uprawnień administratora, to pracownik Microsoft zapewnił mnie, że moje konto ma pełne uprawnienia administratora.


(szymek_3000) #2

Ma ktoś jakiś pomysł lub wie, czy jest jakaś polska strona wsparcia dla Mozilli? Ja znalazłem tylko stronę w języku angielskim.


(Cedar) #3

Wątpię aby to była wina samego Firefoksa.

  1. Czy pobierając inne pliki z innej strony możesz zapisać w tej lokalizacji (na pulpicie)?
  2. Czy próbowałeś zmienić nazwę pobieranego pliku (skasuj nawiasy)?

(Bogdan_G) #4

Polskie forum Firefoxa: http://mozillapl.org/forum/

Ustawienia bezpieczeństwa, które nie przeszkadzają pobierać:

3011bf9fd108f10cmed.png

Pamiętać, żeby zawsze przeskanować pobrane pliki tu: https://www.virustotal.com/pl/


(szymek_3000) #5

Nie mam żadnego problemu przy pobieraniu innych plików z innych stron w tej lokalizacji. Problem jest raczej tylko z tą stroną i co więcej, tylko na Mozilli. Jak napisałem, korzystając z innych przeglądarek w tym konkretnym przypadku mogę zrobić to, czego nie mogę zrobić na Mozilli. Odhaczyłem “blokowanie niebezpiecznych i podejrzanych treści”, ale te dwie opcje poniżej (te na zielono na powyższej grafice) są wciąż zaznaczone. Nie mogę ich odhaczyć. Zmiana nazwy pliku również nic nie daje. Gdy wybieram inne lokalizacje, to albo mam komunikat “nie możesz zapisać w tej lokalizacji”, albo komunikat z mojego pierwszego postu.