Brak urządzeń audio

Mam taki problem po reinstalu windowsa. Nie moze moj komputer wykryc zadnych urzadzen audio. Prosze o pomoc.

Zainstalowałeś sterowniki od dźwięku?

tak sa zainstalowane

Jaki masz system? Jaką płytę główną? Jakie sterowniki zainstalowałeś? Masz w menadżerze urządzeń jakieś żółte wykrzykniki, znaki zapytania?

Microsof XP Home Edition

Nazwa płyty głównej MSI K9VGM (MS-7253) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller

Znaki zapytania mam przy Inne urządzenia: Nieznane urządzenie.

Tam gdzie Kontrolery, dzwieku, wideo i gier to mam wykrzyknik.

Realtek High Definition Audio i obok taki wykrzyknik.

Odinstaluj obecne sterowniki i zainstaluj te http://download1.msi.com/files/download … all_mb.zip

no zainstalowalem ale i tak pisze ciagle brak urzadzen audio

A jakiego masz Service Packa zainstalowanego?

Ej dziekuje za pomoc :slight_smile: Jednak działa :slight_smile:

Witam. Trochę odnawiam temat. Po przeinstalowaniu XP mam sp3 i zainstalowaniu ALL sterowników wszystko mi dział pięknie. Jest głos jest mikrofon i jest git. Jednak cały czas wyskakuje mi, brak sterowników do “Urządzenie audio na High Definition Audio”. OK żaden problem. Skoro ALL działa to po co mi to - Wyłączyłem i problem z głowy. Moje pytanie co to jest za dziadostwo, że nawet jak instaluje oryginalne stery od płyty głównej (karta dziwiękowa zintegrowana) to i tak nie ma tam tych sterowników? Pobieram to co jest napisane wyżej. Napisze czy pomogło, ale chciał bym wiedzieć co to jest za urządzenie.

Dzięki za odpowiedź.