Brak urządzeń dźwiękowych w Acerze Extensa 5220

Hej,

Zatem to jednak nie był problem czysto sprzętowy. :stuck_out_tongue:

A to co się dokładnie dzieje? I jakiego producenta karta znajduje się wewnątrz laptopa? Jeśli Intel’a bądź Atheros’a to oczywiście najlepiej zaktualizować sterowniki. W przypadku kart Intela sterowniki w wersji 11.x i 12.x powodowały zrywanie połączenia - ale od wersji 13.x problem został rozwiązany - wiem to z autopsji. Sam posiadam w lapie kartę Intel’a WiFi Link 5100.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Karta sieciowa to Broadcom 802.11 NetLink…Zainstalowałam do niej sterowniki, ale nadal nie wykrywa bezpośrednio LiveBoxa, tylko poprzez adapter do niego załączony.

Hej,

:arrow: A karta jest wykrywana poprawnie w menadżerze urządzeń? Nie ma w nim żadnych urządzeń niezidentyfikowanych bądź błędnie działających?

:arrow: Karta Broadcom’a w ogóle nie widzi żadnych sieci WiFi czy też ma problemy z podłączeniem i pobraniem adresu sieciowego?

:arrow: Czy przypadkiem karta nie jest wyłączona przy pomocy aplikacji ePower Management albo poprzez przełącznik na froncie laptopa?

:arrow: Czy przy podłączaniu do LiveBox’a klikałeś na urządzeniu przycisk REG, by zarejestrować i dodać do wyjątków MAC karty sieciowej, przy pomocy której łączysz się z siecią lokalną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

A no dlatego że u mnie ten sterownik zawsze włącza dźwięk w starym laptopie (jakieś 6 lat) Asus arp6, i Acer Extensa 5220 (jakieś 4 lata), dziwne jest to że masa ludzi ma problem z brakiem dźwięku po wgraniu na nowo systemu operacyjnego.

Hej,

Widocznie zależy to od większej liczby czynników. Niedawno stawiałem na nowo system Win XP Home SP3 właśnie na Acer Extensa 5220. Instalacja sterowników do płytki, później restart i najnowsze sterki do dźwięku - wykryte i zainstalowane bez żadnego problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus