Brak urządzeń dźwiękowych w Acerze Extensa 5220

Cześć.

Wczoraj dostałam od wuja laptopa, którego już nie potrzebował. Wszystko fajnie, tylko niestety nie ma dźwięku, po próbie odtworzenia muzyki w WMP pokazuje się komunikat z błędem “Program WMP nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie może nie być zainstalowane, może być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo.”

Zainstalowałam sterowniki ze strony Acera, jednak nic to nie dało… Proszę o pomoc :slight_smile:

Z góry dziękuję, pozdrawiam… :slight_smile:

Pokaż screen z menedżera urządzeń

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/882 … 3a0ef.html

Brak sterowników do chipsetu , karty sieciowej , czytnika kart , karty wifi , i karty graficznej. Bez sterownika chipsetu zapomnij o dźwięku. Odinstaluj ten sterownik od dźwięku zainstaluj najpierw chipset potem resztę i dopiero będzie działać jak trzeba

Wszystko zainstalowane, żadnych wykrzykników nie ma, a więc co teraz z dźwiękiem? :slight_smile:

Jeśli masz komunikat jak poprzedni to nie masz właściwego sterownika :slight_smile:

Ten sam komunikat… Pobrałam praktycznie wszystkie sterowniki z tej strony: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

Może wskażesz mi jakiś inny odpowiedni?? Bardzo potrzebuje dźwięku do szkoły ponieważ zajmujemy się teraz obróbką dźwięku…

Poprawka kb888111 lub servicepack 3 do XP.

instalowałam już tą poprawkę i nic… :frowning:

Czipset i grafika też niezainstalowana? Kolejność instalacji urządzeń też sobie z kapelusza wybierałeś? Ech…

Instalujesz windows. Potem servicepacki do windowsa. Potem sterowniki do czipsetu, grafiki, dźwięku, modemu i sieciówek. Kolejność instalacji jest istotna. Sterowników nie bierzesz z rożnych zakamarków sieci, tylko konkretnie ze strony producenta laptopa:

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

Czasem trzeba na tejże stronce uważać, bo Acer pod jedną nazwą modelową potrafił stosować parę różnych typów sieciówek, dźwiękówek, kamer czy kart grafiki. Warto się najpierw rozeznać co w konkretnym modelu siedzi, a nie instalować na pałę.

Jeśli po zastosowaniu się do powyższych porad, dźwięk nadal nie działa, to mogę poradzić tylko tyle, żeby nie używać dziadostwa od MalcolmaX.

Nie ma dźwięku czy nie działają pliki mp3? Bo WMP wyrzuci też taki komunikat kiedy nie ma kodeków. Przykładowe pliki dźwiękowe Windowsa działają?

No i pokaż zrzut menadżera urządzeń jeszcze raz.

Sprawdź czy coś nie jest wyciszone.

Hej,

Jeśli poprawkę zainstalowałeś poprawnie, to sprawdź ponownie menadżera urządzeń. Po instalacji powinno pojawić się urządzenie HD Audio. Oczywiście by działało poprawnie konieczna jest instalacja sterowników do układu audio - najnowsze ich wersje znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Laptopa dostałam w takim stanie… System oryginalny zaktualizowany do SP3, sterowniki do chipseta itp. zainstalowane. Sterowniki brałam ze strony Acer’a. Laptop był niby u “naprawy”…

Nic nie jest wyciszone, bo nawet nie mogę wejść w regulacje głośności bo pojawia się komunikat, że nie mam zainstalowanego urządzenie audio.

Pobierz i zainstaluj to http://www.przeklej.pl/plik/realtek-hig … 334h0147tb

Nie da się na inny hosting?? Bo z przeklej nie mogę pobierać…

http://w227.wrzuta.pl/plik/4m9WhnLqiOP/ … river_1.54

Hej,

A dlaczego proponujesz takie stare wersje sterowników? Raczej przy instalacji starszej wersji, karta nie zostanie cudownie odnaleziona…

A z jakiego powodu laptop był w naprawie? Może właśnie z powodu braku dźwięku? Jeśli tak, to może uszkodzeniu uległ kodek dźwiękowy? A w takiej sytuacji faktycznie mimo zainstalowania poprawek i sterowników chipset’u, instalator sterowników audio informowałby o tym, że nie znalazł odpowiedniego urządzenia w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak się dowiedziałam laptop rzeczywiście był u “naprawy” z powodu dźwięku… Tyle, że nie był w żądnym serwisie, tylko u jakiegoś kolegi specjalisty, który nie miał o tym żadnego pojęcia…

Jeśli nic nie da się samemu z nim zrobić, to nie opłaca mi się jego naprawiać w serwisie, bo za miesiąc kupuje laptopa…

Hej,

Pojęcie pojęciem, ale jeśli kodek jest uszkodzony, to bez jego wymiany nic nie da się zrobić - co najwyżej wylutować z płytki drukowalnej kodek i liczyć na to, że nic się nie stanie… :slight_smile:

Ewentualnie pozostaje rozwiązanie pośrednie - kupno najtańszej karty audio na USB. Na Allegro takie karty stoją po kilka złotych. Oczywiście potrzebne będą do niej też głośniki, gdyż te z laptopa działać z zewnętrzną kartą nie będą.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązany - przeinstalowałam system, wszystko okej :wink: tylko z wifi nie do końca wszystko ok… :slight_smile: Dzięki za pomoc :]