Brak urządzenia audio

Problem polega na tym że gdy najeżdzam kursorem na głośniczek wyskakuje komunikat ‘brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio’, w menadżerze urządzeń w Kontrolerach dźwięku są dwa podpunkty 1. Audio Device on High Definition Audio Bus ( i to właśnie przy nim widnieje żółty wykrzyknik) 2.Bluetooth Aduio Device. Próbowałam instalować sterowniki i różne inne rzeczy które wyczytałam na różnych forach lecz nic nie pomaga.  Laptop Lenovo. Proszę o pomoc  :angel:

iqapuf.jpg

https://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/32au02ww.exe

ok zainstalowałam lecz nic to nie dało ;/

Następnym razem podaj coś więcej niż “Laptop Lenovo”. Chcesz sterownika zgodnego, to podaj albo model laptopa albo identyfikator sprzętowy z menadżera, btw aktualizacja sterownika poprzez windows update nie działa ?

http://vlep.pl/iqapuf.jpg

A teraz mi powiedz gdzie tam widzisz model laptopa napisany ?

Szukaj albo koło klawiatury napisu albo z naklejki pod spodem, ew. właściwości w menedżerze na tym “Audio Device on High Definition Audio Bus” -> szczegóły -> identyfikator sprzętu.

 

Dodam, że chodzi o coś takiego:

 

http://i.gyazo.com/16a8657dda8f364d5316e7379e7d6463.png

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0235&SUBSYS_17AA3805&REV_1000

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0235&SUBSYS_17AA3805

 

Dziwne, w zasadzie te stery co dałem na początku powinny działać, weź jeszcze spróbuj z menedżera odinstalować ten Audio Device on High Definition Audio Bus plus wywal z programów jakiekolwiek stery realteka do dźwięku, restart i zainstaluj ponownie te co podałem.

Btw, jakieś szczególne okoliczności wystąpiły, że dźwięk się stracił (aktualizacja sytemu, reinstalacja itp.) ?

zainstalowalam wszystko jak kazales i nadal jest komunikat ‘brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio’; w menadzerze jednak jest teraz Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio. Nie ma przy tym żadnego wykrzyknika więc to chyba dobrze świadczy. Lecz głosu jak nie było tak nadal nie ma.