Brak wersji desktopowej strony dobreprogramy w przeglądarce TV BRO (MiBOX)

Po wejściu na forum dobrychprogrmamów, jest po kliknięciu na ustawienia pozycja „wersja PC”.
Natomiast po wejściu na dobreprogramy w ustawieniach nie ma takiej pozycji i przeglądarka, chociaż ma zmianę user agenta i mam ustawionego Chrome Desktop to wyświetla stronę w wersji mobilnej…
TV ma wielki ekran i wolę używać strony w wersji na desktopy.
Nie wiem, dlaczego nie mam tej wersji w menu strony (czy to jakiś bug)?
Jest jakaś możliwość wymuszenia, aby strona otwierała się w wersji desktopowej?
Może da się to jakoś wymusić w adresie strony…skoro nie ma tej opcji, nie wiedzieć czemu w menu strony.
Darmowa przeglądarka TVBRO dostała teraz blokera reklam i bardzo fajnie działa z pilotem od boxa, czego nie można powiedzieć o Chrome i Firefoxie, gdzie potrzebna jest jednak mysz.

Ale jak na tym MiBox zainstalowałeś Windows 10 np. „ARM”, skoro „wklejasz” temat do działu „Windows Ogólne” (#oprogramowanie-komputerowe:microsoft-windows)?

obraz

Jak nie zmieniasz systemu na „maszynie”, to raczej zostaje dział problemy z oprogramowaniem lub „błędy, pomysły, sugestie” (#serwis-dobreprogramy:bledy-pomysly-i-sugestie) i niech docent ocenia czy da się naprawić (przywrócić stary buttonik).

Dodatkowo pożycz od znajomych ciąg klienta Chromium używany na GNU/Linux:

Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/92.0.4515.131 Safari/537.36
Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:91.0) Gecko/20100101 Firefox/91.0

Może wtedy kod WP się ogarnie?

Dodatkowo pamiętaj o czyszczeniu danych domeny, by ta weryfikowała stan na podstawie najświeższych danych, nie wiem jak oszukać że viewport w tym MiBox nie wynosi 640x360 a np. FullHD/2K/4K co może przeważać „a włączymy wersję mobilną” lub nie ogarniasz co to RWD.


Potem zostaje ocena jakości blokera - znaleźli lepszą metodę na reklamy WP niż AdGuard i aktualizowane w nim reguły na filtrach co 1-2 tygodnie?

OK
Umieściłem nie tam gdzie trzeba.
Muszę napisać chyba w dziale „błędy…”, dlaczego forum może mieć wersję desktopową a już portal nie.
Strona nie „wpasowuje” się do ekranu.
Brak jest zupełnie prawego panela na stronie głównej, czyli wzmianek o programach, forum i to co w nim jest .
Przeglądarka korzysta z prostego filtra easylist.to - ale to lepsze niż wcześniej w ogóle nie miała.

Forum jest na Discourse, a główna nie. Myślę, że to jest powodem.

Możliwe, że tak.

Powodem jest pewnie wadliwe nadpisywanie Viewport (lub jego brak) w „MiBox TV Browser”, powinna oferować w opcjach dodatkowe „nadpisz viewport by oferować wersję PC/Tabletową”, nie zawsze trzeba użytkownika po UA sprawdzać, przecież może otworzyć okienko o wielkości 1/4 czy 1/8 wielkiego monitora i część oczekiwać że nie wygeneruje się poziomy suwak jak w latach 90 i początku XXI wieku do okoli roku 2012.

https://whatismyviewport.com/

Opcji w tym MiBox to tyle co kot napłakał a i przeglądarki w android TV są okrojone a ty o jakichś dodatkowych opcjach piszesz…
Na moim lapku FHD mam taki komunikat z tej strony

Your viewport size is:
1536 × 739
DPR: 1.25
Screen Size: 1536 × 864
Rozumiem, że to przez to iż mam ustawione w systemie powiększenie skalowania do 125 %.
Na TV jutro sprawdzę.

1920/1,25=1536

x/1,25=739
x≈923,75 (czyli górny pasek i dolny z Windows zajmują jakieś 156,25 pikseli)

dzielenie można zmienić na mnożenie przez 0,8 ale raczej oba poza współczesnym używaniem liczenia w pamięci.

Zmieniłem na normalne skalowanie i jest dobrze.

Your viewport size is:
1920 × 955
DPR: 1.00
Screen Size: 1920 × 1080
Szkoda, bo traci się rozdzielczość, przy tym większym skalowaniu, ale jest wszystko dla mnie za małe, a zwiększenie samych napisów też nie zdaje egzaminu bo nie mieszczą się wówczas i wygląda to marnie.

W Firefox jest opcja na zwiększanie tylko jego:

layout.css.devPixelsPerPx na 1.25

lub każdą stronę ze zoomem na 120%.

W Chrome chyba trzeba by szukać przełącznika na skrót „*.lnk” jak nie chcesz uruchamiać go z np. „cmd” lub okienka „uruchamianie” (ukryte w menu z Vista/7 ale nie zniknęło z kodu nawet w Windows 11) [chyba, że taki przełącznik usunięto, wtedy zewnętrzna apka może to ogarnie] lub opcja z powiększaniem tylko tekstów na stornie przy pomocy zoom-u.

Wiem, że same przeglądarki idzie poustawiać, ale dla mnie za mało czytelny jest cały system, a w systemie powiększenie samej czcionki to daje kiepski efekt, bo po prostu opisy nie mieszczą się wówczas i są poucinane, albo wychodzą poza belki.