Brak widocznego obracania się wentylatorów na chłodzeniu procka i karcie graficznej


(BLADE2042) #1

Witam mam taki problem otóż po włączeniu komputera niby się załącza , wiatrak w zasilaczu się kręci lecz nie kręci się wiatrak na chłodzeniu które jest założone na procesor oraz ten który jest w karcie graficznej.

Jest to jak widzę jakiś złom lecz kolega prosił abym zajrzał i zobaczył co da się z tym zrobić gdyż na czas obecny niestety nie stać go na kupienie używanego kompa nie wspominając o nówce nawet.

Dotykając dysku twardego widzę że również on pracuje gdyż czuć wibracje po dotknięciu go dłonią przypuszczam że chyba padła karta graficzna skoro nie ukazuje się obraz nawet kontrolny mam tu na myśli czarny ekran z białymi literami zaraz po włączeniu komputera.Co mogę jeszcze dodać to że płyta główna to Gigabyte a model to konkretnie ten jest:

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-k8vt800_2x/specs/

 

Pamięci ram jest taka

 

512 Mb 400Mhz DDR pamięć Kingston

 

Karta graficzna to

 

 

Dysk twardy to Seagate 160 GB

 

 

Będę ogromnie wdzięczny za ewentualne wskazówki czy coś można zrobić aby ten sprzęt jeszcze trochę działał po ewentualnych wskazówkach jak można usunąć usterkę i co jest przyczyną jej.


(JNJN) #2

Zasilacz - od tego zacznij podmiana i test, min taki jak ma lub mocniejszy.

 

Płyta

 

Inne


(Ja$) #3

Stawiam na uszkodzenie zasilacza, ale oczywiście  przyczyn może być więcej, najpierw sprawdź czy dobre napięcia daje zasilacz:

http://forum.dobreprogramy.pl/pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html