Brak widoczności komputera w sieci WIN7

Witam, mam problem z widocznością komputera w sieci. Oba komputery stoją na WIN7 Professional. I teraz z komputera siostry widać udostępnione dokumenty hosta i moje go lapka. Natomiast z mojego lapka nie mam dostępu do udostępnionych dokumentów siostry. Oba komputery to WORKGROUP. Działają w jednej sieci, poprzez Liveboxa.

Na obu zainstalowany jest firewall. U siostry z systemu, u mnie NOD32. Ale co najlepsze, w połączeniach sieciowych–> pokaż pełną trasę sieci, komputer siostry jest widoczny, lecz nie ma dostępu do dokumentów. Siostra ma założone hasło użytkownika, dodana jest też do grupy domowej (której też nie widzę), może łączyć się z moim lapkiem, po wpisaniu również adresu hosta ukazują się jej dokumenty. Udostępnianie plików i drukarek włączone, adresy przydzielane dynamicznie poprzez DHCP. Również nie można łączyć się przez zdalny pulpit. Również ta opcja jest włączona u siostry. No, to pomysły moje się skończyły… Może ktoś będzie mógł mi pomóc, bo już nie wiem o co chodzi.

PS. Siostra łączy się przez kabel ethernetowy, ja przez WIFI. W połączeniach sieciowych zainstalowany jest również udostępnianie plików.