Brak widocznych partycji podczas instalacji Windows 7 32bit

Witam. Mam problem podczas instalacji Windowsa 7 32-bit. Gdy wybieram typ instalacji: custom(advanced) wyskakuje tabelka gdzie powinny znajdować się partycje. Niestety nie wykrywa żadnej. Co robić?

Windowsa instaluje z płyty. Ustawiłem, żeby bootowało z nagrywarki.

Sprawdź tryb pracy dysku w BIOS - może trzeba zmienić go (to będzie np. AHCI).

Alternatywa - spróbuj znaleźć sterowniki do dysku, zapisać na pendrive i wskazać podczas instalacji systemu  korzystając z przycisku “Załaduj sterownik” (load driver) na ekranie wyboru miejsca instalacji systemu.

 

Przy okazji - jako moderator -  zmieniłem tytuł Twojego tematu, aby konkretnie mówił o problemie.

Jak zmienić na AHCI? Czytałem w internecie, lecz u mnie w biosie nie ma takich opcji jak podają.

Trzeba przejrzeć dokładnie w BIOS.

Wpisz w Google Grafika “bios ahci” i popatrz - może znajdziesz zdjęcie Twojego BIOS.

Przeszukałem cały BIOS…nie ma nic związanego nawet z AHCI…

Jedyna możliwość, aby Ci pomóc, to chyba taka, żebyś pokazał zdjęcia BIOS i spróbuję Cię nakierować, ale zaraz wychodzę i zajrzę tutaj prawdopodobnie po godz. 20/21.

Czy może być tak, że BIOS nie wykrywa dysku?

Zaraz zrobię zdjęcie.

Może być tak, jeśli np. dysk albo kabel, który łączy go z płytą główną, jest uszkodzony.

Czy korzystałeś dotąd z tego komputera z tym dyskiem?

Tak. Kilka dni temu normalnie używałem go. Teraz chciałem zrobić format i napotkałem na ten problem. Nie rozkręcałem go, nie grzebałem w środku.

To powinno być w porządku. Pokaż zdjęcia z BIOS - to może coś wyjaśni.

https://zapodaj.net/11175415b07c9.jpg.html - zdjęcie bios.

Co masz do wyboru w Serial-ATA RAID Config?
Czy posiadasz dysk SATA czy IDE?

Sprawdzałeś spod instalatora Windows, jak widzi dysk narzędzie “diskpart” ?

Wcześniej jaki miałeś system? Też Windows 7?

Czemu nie podasz modelu płyty głównej?

NV SATA RAID FUNCTION Disabled

Jak zmieniam na enabled to odblokowuje się NV Sata 1 Primary oraz 1 Secondary do ustawienia(Enabled lub Disabled)

Tak 7. Kolega próbował instalować na tym pc również win7 i coś się pochrzaniło i są problemy z uruchomieniem systemu.

Niestety nie wiem jaka jest płyta główna. Jak mogę sprawdzić nie włączając pc?

Proponuje hiren boot cd bądź ubuntu i urochomienie z poziomu napędu.

By sprawdzić model płyty głównej otwórz obudowę komputera  z boku i zobacz na niej zazwyczaj model jest napisany mniej więcej na środku płyty  

 

Zgrałem hiren’s boot na pendrive. Zbootowałem windowsa z płyty przez hiren’s boot, lecz niestety dalej nie wykrywa partycji. :confused:

Płyta główna - Gigabyte M55S-S3 :slight_smile:

Wchodziłem również przez ubuntu, lecz tam też nie wykrywa dysku…

Ktoś ma jakiś pomysł?

czy możesz otworzyć konsolę diskmgmt.msc (zarządzanie dyskami) z poziomu systemu, który aktualnie jest zainstalowany na komputerze?