Brak widoku modemu w oknie "Mój komputer"

Witam. Posiadam modem Huawei HiLink E353 działający w szwedzkiej sieci komórkowej 3. Gdy pierwszy raz podłączyłem go do komputera, w oknie “Mój komputer” pojawiła się ikona modemu a ponieważ instalacja oprogramowania nie ruszyła automatycznie, kliknąłem na ikonke. Po krótkiej chwili ikonka zniknęła i otwarła się strona internetowa. Mam ten modem od 2 dni, internet działa bez zarzutu, ale nie mam żadnego oprogramowania do kontroli połączenia, np Mobile Partner który notabene powinien znajdować się w urządzeniu. Jak odzyskać ikone modemu w oknie “Mój komputer” abym mógł sprawdzić i ewentualnie zainstalować soft. Mój system to Windows 8 Pro

System > Urządzenia > PCI > skanuj; system powinien wywalić nowe urządzenie jako nieznane. Wtedy zainstaluj sterownik, zrestartuj komp i powinno być ok.

A spróbuj jeszcze ponownie podłączyć modem do USB.

Hej,

A nie było przypadkiem tak, że modem przy pierwszym połączeniu do komputera był widoczny jako klasyczny pendrive, z którego instalowały się sterowniki, by urządzenie było poprawnie wykrywane jako modem? Generalnie sam modem nie powinien być widoczny jako aplet w widoku Mój komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus