Brak WIFI - jakieś sterowniki?

Witam, zainstalowałem sobie na starym kompiterze windows XP, pobrałem sterowniki do karty sieciowej lecz dalej nie mam dostepu do internetu, potrzebuje jakieś sterowniki tylko jakie ?

--------[ EVEREST Home Edition © 2003-2005 Lavalys, Inc. ]------------------------------------------------------------

Wersja                                            EVEREST v2.20.405/pl
Strona domowa                                     http://www.lavalys.com/
Typ raportu                                       Kreator raportów
Komputer                                          PLEWO
Generator raportu                                 Plewoo
System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Home Edition 5.1.2600 (WinXP Retail)
Data                                              2018-02-07
Czas                                              14:44

--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:
  System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Home Edition
  Dodatek service pack systemu operacyjnego         Dodatek Service Pack 3
  DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
  Nazwa komputera                                   PLEWO
  Nazwa użytkownika                                 Plewoo

Płyta główna:
  Typ procesora                                     Mobile DualCore Intel Pentium M, 1666 MHz (10 x 167)
  Nazwa płyty głównej                               Acer Aspire 5670
  Mikroukład płyty głównej                          Intel Calistoga i945GM/PM
  Pamięć fizyczna                                   1024 MB  (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
  Typ BIOS'u                                        Phoenix (07/11/06)

Ekran:
  Karta wideo                                       ATI Mobility Radeon X1600  (512 MB)
  Karta wideo                                       ATI Mobility Radeon X1600  (512 MB)
  Akcelerator 3D                                    ATI M56-P
  Monitor                                           Generic Television
  Monitor                                           Monitor Plug and Play [NoDB]

Multimedia:
  Karta dźwiękowa                                   Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller

Magazyn:
  Kontroler IDE                                     Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
  Dysk fizyczny                                     TOSHIBA MK8032GSX  (74 GB, IDE)
  Dysk fizyczny                                     Kingston DataTraveler 2.0 USB Device  (3 GB, USB)
  Napęd dysków optycznych                           PIONEER DVD-RW DVR-K06RS
  Status dysków SMART                               OK

Partycje:
  C: (NTFS)                                         31996 MB (30531 MB wolne)
  D: (NTFS)                                         44131 MB (36789 MB wolne)
  Rozmiar całkowity                                 74.3 GB (65.7 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:
  Klawiatura                                        Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
  Mysz                                              Mysz zgodna z PS/2

Sieć:
  Karta sieciowa                                    Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

Urządzenia zewnętrzne:
  Kontroler USB1                                    Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller
  Kontroler USB1                                    Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller
  Kontroler USB1                                    Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller
  Kontroler USB1                                    Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller
  Kontroler USB2                                    Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller
  Urządzenie USB                                    Masowe urządzenie magazynujące USB
  Bateria                                           Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI
  Bateria                                           Microsoft AC Adapter

w załączniku cały plik z everstaReport.txt (218,2 KB)

Dobra, pobrałem Intel wirelles Pro i wyglada na to że działa.

Gram w cs 1.6 i łączy pobiera pliki wszystko smiga, jednak mam problem bo nie moge odpalic żadnej strony internetowej ? co może być przczyna ??

Coś nie tak z usługą DNS?

Wrzuć info z  ipconfig -all


http://212.77.98.9 (Badanie wp.pl [212.77.98.9] z 32 bajtami danych) - możesz zobaczyć czy się załaduje WP.

wpisalem w Uruchom - ipconfig -all, opjawiło mi się okienko MS-DOS i od razu znikło…

dodam, że problem pojawił się po sformatowaniu dysków i zaintaslowaniu Win XP Home Edition sp1 i później pobraniu i zainstalowaniu service pack 3 oraz Net Framerowk 3.5, posiadam tu internet explorer :confused:

Uruchom :arrow_right: wpisz cmd (cmd) :arrow_right: do niego  ipconfig -all

Może brakuje np. Internet Explorer 8 (6 może nie dać rady) https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=24488.

1 polubienie

konfiguracja ip systemu windows:

nwaz hosta: …plewo
sufiks podstawowej domeny DNS…
Typ węzła…nieznany
routing IP włączony…nie
\serwer wins proxy włączony…nie

karta ethernet połączenie sieci bezprzewodowej:

sufiks dns konretnego połączenia:

opis…: Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network
adres fizyczny: 00-13-02-38-73-c5
dhcp włączony…tak
autokonfiguracja wlaczoana…tak
adres ip…: 0.0.0.0.
maska podsieci:…0.0.0.0.
bramka domyślna…
serwer dhcp…: 255:255:255:255

jak gdzies sa same kropki to znaczy ze nic nie jest napisane.

{obrałem tego IE ktorego poleciłeś:

Wersja zainstalowanego programu Internet Explorer nie odpowiada aktualizacji którą chcesz zainstalować.

Po wejsciu w informację, posiadam na swoim laptopie:

Inernet Explorer
Wersja: 6.0.2900.5512.xpsp.080413-2111
Siła szyfr: 128 bitowa
wersje aktualizacji: SP3

Dobra pobrałem z instalki pl internet explorer 8 i hula strony sie włączaja jedynie wyskakuja komunikaty że przeglądarka nie obsługiwana.

Pytanie jeszcze mam, dam rade zainstalowac stara wersje google chrome która jeszcze działała na win xp sp3 ?

Chrome 49 / Slimjet 10 / Opera 36 / Firefox 52 ESR - 32 bitowe

Nowsze nie zainstalują się bez modowania.


Jak dla mnie raport ipconfig/informacje o połączeniu wyglądają nieciekawie. Powinny być inne adresy niż 0.0.0.0 dla twojego IP i maski podsieci.

Nie próbuj! Każda wersja Google Chrome będzie Ci komunikować, że nie obsługuje WinXP. Zainstaluj: https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php pierwszy link z góry.
To jest prawie to samo, co Google Chrome.

1 polubienie

co do ip config, wprawdzie nie jestem informatykiem ale też mi to dziwnie wygląda.

Może spowodowane jest to tym, że mam neostrade i codziennie inne ip ? router? lub podłączone kilka osób pod jeden router ? sam nie wiem :stuck_out_tongue:

Okui pobrałem tego slimjeta mam nadzieje że nie zjada duiżo ramu i inynch bo komputer słabiutki :roll_eyes:

Albo ten sterownik zły i cudem się połączyłeś z Wi-Fi, pewnie też może brakować jakieś aktualizacji co by to naprawiała oprócz SP3.

Możliwe, czytałem na jakims forum, gość miał to samo i napisalu mu, że jest 6 lat do tyłu z aktualizacjami, więc niech najpierw sobie zaktualnizuje SP3 i inne łatki, sterowniki programty i wtedy coś spróbuja pomóc. Ja mam podobnie bo wziałem sobie windowsa xp od gościa co kiedys miał kafejke internetową a było to ponad 10 lat temu, więc windows dosyc stary, do tego SP1, SP3 pobrałem z neta :stuck_out_tongue:

Tyle co pobrałem to sterowniki do karty graifcznej, płyty głównej ( w programie drivers tool kit pokazuje że nie mam tych sterowników dalej ), dzwięku, karty sieciowej i ten wireless pro, no i jakies po 2mb do usb itp.

zobacze jeszcze microsoft update, ale to pozniej bo mam problem z drugim komputerem a chce to dzis ogarnac, pozdrawiam i dam znac jak się sprawuje :slight_smile:

Aaa i jeszcze jedno, mam NET Framework 3.5, może jak pobiore nowszy… :>

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale Twoje sterowniki WiFi są tutaj: https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/541?b=1

1 polubienie

A tego to nie widziałem, ja pobierałem stąd"

http://www.driverscape.com/manufacturers/acer/laptops-desktops/aspire-5670/654

To niedobrze! To jest strona “ratunkowa”, ta driverscape. Ta, którą Ci poleciłem jest firmowa. Trzeba tam wybrać swój system (rozwinąć) i wybrać sterowniki Wireless. Przypuszczam, że masz sprzęt WiFi - Atheros. Jednak jeśli nie, to spokojnie można doinstalować sterowniki WiFi - Intel. System sam wybierze prawidłowe.

Pole Wartość
Karta sieciowa Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet
Opis urządzenia Typ
Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection [NoDB] PCI

o cos takiego mam w everest>sieć, nie wiem o co pytasz :roll_eyes:

O nic nie pytam!
Instaluj spokojnie z tej strony, co poleciłem, najpierw WiFi - Atheros, a jak nie wypali to WiFi - Intel, choć może lepiej by było najpierw odinstalować te sterowniki Intel Pro, które zainstalowałeś.

Znaczy mi już wszystko działa, pobrałem najpierw jakieś BroadComp, to miałem wifi ale zadna strona nie wchodzila, potem z tej samej strony: driversapce - pobrałem sterowniki intel, potem przestawiłem żeby windows mi konfigurował sieć i dalej łapało wifi i żadna strona sie nie uruchmaiała, w końcu pobałem IE 8 i działa, to pobrałęm tego slimjeta, i teraz juz pisze z komputera nad ktorym pracuje

No i dobrze! Jak Ci gra, to nie ma co grzebać.

Oki, no to Dziekuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile: