Brak WIFI - jakieś sterowniki?

(Tomasz96) #1

Witam, zainstalowałem sobie na starym kompiterze windows XP, pobrałem sterowniki do karty sieciowej lecz dalej nie mam dostepu do internetu, potrzebuje jakieś sterowniki tylko jakie ?

--------[ EVEREST Home Edition © 2003-2005 Lavalys, Inc. ]------------------------------------------------------------

Wersja                                            EVEREST v2.20.405/pl
Strona domowa                                     http://www.lavalys.com/
Typ raportu                                       Kreator raportów
Komputer                                          PLEWO
Generator raportu                                 Plewoo
System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Home Edition 5.1.2600 (WinXP Retail)
Data                                              2018-02-07
Czas                                              14:44

--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:
  System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Home Edition
  Dodatek service pack systemu operacyjnego         Dodatek Service Pack 3
  DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
  Nazwa komputera                                   PLEWO
  Nazwa użytkownika                                 Plewoo

Płyta główna:
  Typ procesora                                     Mobile DualCore Intel Pentium M, 1666 MHz (10 x 167)
  Nazwa płyty głównej                               Acer Aspire 5670
  Mikroukład płyty głównej                          Intel Calistoga i945GM/PM
  Pamięć fizyczna                                   1024 MB  (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
  Typ BIOS'u                                        Phoenix (07/11/06)

Ekran:
  Karta wideo                                       ATI Mobility Radeon X1600  (512 MB)
  Karta wideo                                       ATI Mobility Radeon X1600  (512 MB)
  Akcelerator 3D                                    ATI M56-P
  Monitor                                           Generic Television
  Monitor                                           Monitor Plug and Play [NoDB]

Multimedia:
  Karta dźwiękowa                                   Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller

Magazyn:
  Kontroler IDE                                     Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
  Dysk fizyczny                                     TOSHIBA MK8032GSX  (74 GB, IDE)
  Dysk fizyczny                                     Kingston DataTraveler 2.0 USB Device  (3 GB, USB)
  Napęd dysków optycznych                           PIONEER DVD-RW DVR-K06RS
  Status dysków SMART                               OK

Partycje:
  C: (NTFS)                                         31996 MB (30531 MB wolne)
  D: (NTFS)                                         44131 MB (36789 MB wolne)
  Rozmiar całkowity                                 74.3 GB (65.7 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:
  Klawiatura                                        Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
  Mysz                                              Mysz zgodna z PS/2

Sieć:
  Karta sieciowa                                    Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

Urządzenia zewnętrzne:
  Kontroler USB1                                    Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller
  Kontroler USB1                                    Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller
  Kontroler USB2                                    Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller
  Urządzenie USB                                    Masowe urządzenie magazynujące USB
  Bateria                                           Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI
  Bateria                                           Microsoft AC Adapter

w załączniku cały plik z everstaReport.txt (218,2 KB)

(Tomasz96) #2

Dobra, pobrałem Intel wirelles Pro i wyglada na to że działa.

Gram w cs 1.6 i łączy pobiera pliki wszystko smiga, jednak mam problem bo nie moge odpalic żadnej strony internetowej ? co może być przczyna ??

(krystian3w) #3

Coś nie tak z usługą DNS?

Wrzuć info z  ipconfig -all

http://212.77.98.9 (Badanie wp.pl [212.77.98.9] z 32 bajtami danych) - możesz zobaczyć czy się załaduje WP.

(Tomasz96) #4

wpisalem w Uruchom - ipconfig -all, opjawiło mi się okienko MS-DOS i od razu znikło…

dodam, że problem pojawił się po sformatowaniu dysków i zaintaslowaniu Win XP Home Edition sp1 i później pobraniu i zainstalowaniu service pack 3 oraz Net Framerowk 3.5, posiadam tu internet explorer :confused:

(krystian3w) #5

Uruchom :arrow_right: wpisz cmd (cmd) :arrow_right: do niego  ipconfig -all

Może brakuje np. Internet Explorer 8 (6 może nie dać rady) https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=24488.

(Tomasz96) #6

konfiguracja ip systemu windows:

nwaz hosta: …plewo
sufiks podstawowej domeny DNS…
Typ węzła…nieznany
routing IP włączony…nie
\serwer wins proxy włączony…nie

karta ethernet połączenie sieci bezprzewodowej:

sufiks dns konretnego połączenia:

opis…: Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network
adres fizyczny: 00-13-02-38-73-c5
dhcp włączony…tak
autokonfiguracja wlaczoana…tak
adres ip…: 0.0.0.0.
maska podsieci:…0.0.0.0.
bramka domyślna…
serwer dhcp…: 255:255:255:255

jak gdzies sa same kropki to znaczy ze nic nie jest napisane.

{obrałem tego IE ktorego poleciłeś:

Wersja zainstalowanego programu Internet Explorer nie odpowiada aktualizacji którą chcesz zainstalować.

Po wejsciu w informację, posiadam na swoim laptopie:

Inernet Explorer
Wersja: 6.0.2900.5512.xpsp.080413-2111
Siła szyfr: 128 bitowa
wersje aktualizacji: SP3

(Tomasz96) #7

Dobra pobrałem z instalki pl internet explorer 8 i hula strony sie włączaja jedynie wyskakuja komunikaty że przeglądarka nie obsługiwana.

Pytanie jeszcze mam, dam rade zainstalowac stara wersje google chrome która jeszcze działała na win xp sp3 ?

(krystian3w) #8

Chrome 49 / Slimjet 10 / Opera 36 / Firefox 52 ESR - 32 bitowe

Nowsze nie zainstalują się bez modowania.

Jak dla mnie raport ipconfig/informacje o połączeniu wyglądają nieciekawie. Powinny być inne adresy niż 0.0.0.0 dla twojego IP i maski podsieci.

(Astor44) #9

Nie próbuj! Każda wersja Google Chrome będzie Ci komunikować, że nie obsługuje WinXP. Zainstaluj: https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php pierwszy link z góry.
To jest prawie to samo, co Google Chrome.

(Tomasz96) #10

co do ip config, wprawdzie nie jestem informatykiem ale też mi to dziwnie wygląda.

Może spowodowane jest to tym, że mam neostrade i codziennie inne ip ? router? lub podłączone kilka osób pod jeden router ? sam nie wiem :stuck_out_tongue:

Okui pobrałem tego slimjeta mam nadzieje że nie zjada duiżo ramu i inynch bo komputer słabiutki :roll_eyes:

(krystian3w) #11

Albo ten sterownik zły i cudem się połączyłeś z Wi-Fi, pewnie też może brakować jakieś aktualizacji co by to naprawiała oprócz SP3.

(Tomasz96) #12

Możliwe, czytałem na jakims forum, gość miał to samo i napisalu mu, że jest 6 lat do tyłu z aktualizacjami, więc niech najpierw sobie zaktualnizuje SP3 i inne łatki, sterowniki programty i wtedy coś spróbuja pomóc. Ja mam podobnie bo wziałem sobie windowsa xp od gościa co kiedys miał kafejke internetową a było to ponad 10 lat temu, więc windows dosyc stary, do tego SP1, SP3 pobrałem z neta :stuck_out_tongue:

Tyle co pobrałem to sterowniki do karty graifcznej, płyty głównej ( w programie drivers tool kit pokazuje że nie mam tych sterowników dalej ), dzwięku, karty sieciowej i ten wireless pro, no i jakies po 2mb do usb itp.

zobacze jeszcze microsoft update, ale to pozniej bo mam problem z drugim komputerem a chce to dzis ogarnac, pozdrawiam i dam znac jak się sprawuje :slight_smile:

Aaa i jeszcze jedno, mam NET Framework 3.5, może jak pobiore nowszy… :>

(Astor44) #13

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale Twoje sterowniki WiFi są tutaj: https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/541?b=1

(Tomasz96) #14

A tego to nie widziałem, ja pobierałem stąd"

http://www.driverscape.com/manufacturers/acer/laptops-desktops/aspire-5670/654

(Astor44) #15

To niedobrze! To jest strona “ratunkowa”, ta driverscape. Ta, którą Ci poleciłem jest firmowa. Trzeba tam wybrać swój system (rozwinąć) i wybrać sterowniki Wireless. Przypuszczam, że masz sprzęt WiFi - Atheros. Jednak jeśli nie, to spokojnie można doinstalować sterowniki WiFi - Intel. System sam wybierze prawidłowe.

(Tomasz96) #16
Pole Wartość
Karta sieciowa Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet
Opis urządzenia Typ
Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection [NoDB] PCI

o cos takiego mam w everest>sieć, nie wiem o co pytasz :roll_eyes:

(Astor44) #17

O nic nie pytam!
Instaluj spokojnie z tej strony, co poleciłem, najpierw WiFi - Atheros, a jak nie wypali to WiFi - Intel, choć może lepiej by było najpierw odinstalować te sterowniki Intel Pro, które zainstalowałeś.

(Tomasz96) #18

Znaczy mi już wszystko działa, pobrałem najpierw jakieś BroadComp, to miałem wifi ale zadna strona nie wchodzila, potem z tej samej strony: driversapce - pobrałem sterowniki intel, potem przestawiłem żeby windows mi konfigurował sieć i dalej łapało wifi i żadna strona sie nie uruchmaiała, w końcu pobałem IE 8 i działa, to pobrałęm tego slimjeta, i teraz juz pisze z komputera nad ktorym pracuje

(Astor44) #19

No i dobrze! Jak Ci gra, to nie ma co grzebać.

(Tomasz96) #20

Oki, no to Dziekuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile: