Brak wifi lubuntu

Myślę, że jest na to duża szansa :wink:

Dobra ja już nie wiem czemu nie działa ta karta czekam na propozycje :slight_smile:

W menadżerze urządzeń pod Windowsem kliknij właściwości karty sieciowej i wyłącz to
https://louisville.edu/it/departments/communications/wireless/images/3dispowsav

Dalej nie działa

Nic to wam nie da :slight_smile:
Próbujecie uruchomić Wifi na sterowniku do Broadcoma :smiley:
To, że wykrywa kartę nie znaczy jeszcze, że odpowiedni sterownik jest, dlatego hw zablokowało możliwość jej “postawienia”.

Jeżeli chodzi o Intela 4965 AGN to jest wspierany od kernela 2.6.x standardowo z modułem firmware w paczce linux-firmware.
Czy to Ubuntu, czy Arch sterownik jest standardowo, ale w nieco innych lokalizacjach:

Moduł to: iwl4965.ko , a więc jeżeli automagiczne Ubuntu (Lubuntu jeden pies) nie ładuje tego sterownika to trzeba mu pomóc.

  1. Wywalić sterownik broadcoma w graficznym instalatorze sterowników.
    Ten co mówił @anon741072 też : firmware-b43-installer, bo nie jest do tej karty tylko do serii 43xx.

  2. Sprawdzić, czy moduł iwl4965 nie jest przyblokowany czasem w pliku blacklist.conf:
    sudo cat /etc/modprobe.d/blacklist.conf
    Ponieważ to sterownik “legacy” to może być.
    Jeżeli jest to, albo zahashować znakiem “#” albo usunąć wpis np. tak:
    sudo sed -i 's/blacklist iwl4965/# blacklist iwl4965/g' /etc/modprobe.d/blacklist.conf
    (tak na szybko bez bawienia się w otwieranie w edytorze)

  3. Załadować moduł ręcznie:
    sudo modprobe -v iwl4965

Powinno coś w tym stylu się pokazać:
insmod /lib/modules/4.12.4-1-ARCH/kernel/net/wireless/cfg80211.ko.gz
insmod /lib/modules/4.12.4-1-ARCH/kernel/net/mac80211/mac80211.ko.gz
insmod /lib/modules/4.12.4-1-ARCH/kernel/drivers/net/wireless/intel/iwlegacy/iwlegacy.ko.gz
insmod /lib/modules/4.12.4-1-ARCH/kernel/drivers/net/wireless/intel/iwlegacy/iwl4965.ko.gz

  1. ifconfig -a jeżeli jest to postawić - to wszystko.

No zobaczymy. Bo dla mnie to ciekawy przypadek :stuck_out_tongue:

Działa jak natura chciała xD
Wielkie dzięki ziomeczki :wink: , bo bez was bym sobie nie poradził i kombinowałby znacznie dłużej.
Dziękuje wam za czas jaki poświeciliście w rozwiązanie problemu :slight_smile:

Musi działać :wink: