Brak wifi lubuntu

Witam.
Mam problem z internetem w lubuntu.Kablem internet działa ale wifi już nie na pasku nie mam możliwości zmiany opcji wifi disabled na enble.
Kombinowałem z wgrywaniem dodatkowych sterowników.
P.S To mój pierwszy raz z tym systemem więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:
Daje link do poprzedniego tematu Pomoc z lubuntem

Czy zainstalowałeś sterowniki z GUI graficznego w ustawieniach systemu o których Ci pisałem?
Pokaż okienko z tego programu.


Uruchomiłem też ten kod w konsoli sudo apt-get install firmware-b43-installer

Dziwna sprawa, bo sterownik faktycznie wygląda na zainstalowany. Pokaż wynik polecenia:
sudo ifconfig -a

Wyniki z konsoli lepiej wklejać jako tekst w znacznikach które obsługuje forum :wink:

Karta jest poprawnie wykrywana. Wpisz w konsoli:
sudo ifconfig wlp4so up
aby podnieść tą kartę (uaktywnić) i sprawdź czy możesz wybrać sieć wifi w network-managerze (w pasku ikona od sieci). Jeśli nie, to zainstaluj inny. Mi najmniej problemów sprawia wicd. Możesz go wyszukać w graficznym programie do instalacji, ale szybciej będzie wydać polecenie:
sudo apt install wicd


Wyskoczył mi taki komunikat

sudo wpisałeś z dużej litery. Linux w przeciwieństwie do Windowsa rozpoznaje wielkość liter :wink:
Zresztą nawet zapytał cię czy nie miałeś na myśli “sudo”

Dzięki za info :grinning:

Ale chodziło mi o komunikata na dole

Przepraszam, nie dopatrzyłem.
Spróbuj:

sudo rfkill unblock all
sudo rfkill list

i pokaż wynik.


To samo

Uruchom ponownie komputer. Ta komenda powinna odblokować kartę… Nie masz przypadkiem w laptopie fizycznego przełącznika do karty sieciowej?

Niewydaje mi się ale sprawdzę i uruchomie ponownie komputer.

Reset nic nie zmienia.
Tak dla pewności dam zdjęcia karty.

Z komunikatu wynika, jakby karta była zablokowana na poziomie hardware… Jeśli jesteś pewny że nie ma w tym laptopie przełącznika do karty sieciowej to trochę zgłupiałem. Wygląda jakby była przestawiona w stan uśpienia, ale Linux nie potrafi jej wybudzić.
Może ktoś mądrzejszy coś wymyśli…
@Domker @marcin82 Coś ktoś? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Windows 7 starter normalnie ją uruchamia.

Słyszałem o problemie kiedy Windows przestawiał kartę sieciową w tryb oszczędny (czy jak się nazywał ten stan) i Linux nie potrafił jej wybudzić, ale nie pamiętam jak to rozwiązać, bo osobiście nie miałem z tym do czynienia.
Musisz trochę poczekać, może ktoś ci odpowie.

Może to zadziała