Brak wifi na telefonie

(Szczypior374) #1

Witam, skonfigurowałem router tp-link w8910g, wszystko dobrze chodzi lecz problem jest w tym, iż telefon nie może znaleźć tej sieci. Sam laptop tak, zasięg jest w całym domu. Gdzie popełniłem błąd przy konfiguracji ?

(Hnt) #2

Być może Twój telefon nie obsługuje WPA2 (lub AES). Niektóre starsze modele telefonów z WiFi obsługują wyłącznie WEP. Spróbuj dla testów postawić sieć bezprzewodową na WEP (lecz szczerze nie polecam na dłuższą metę ze względu na bardzo słabe szyfrowanie).

PZDR, H

(Szczypior374) #3

Przyznam, że dość dziwne. Jest to iphone i u znajomego bez problemu mogłem się połączyć. Trochę mnie irytuje ten problem. Pozdrawiam

(Hnt) #4

Iphone zdecydowanie obsługuje WPA2.

Jakiego szyfrowania używasz dla sieci WiFi? Oraz, spróbuj na routerze zmienić kanał sieci bezprzewodowej.

PZDR, H

(Szczypior374) #5

Szyfrowanie WPA-PSK. Możesz dokładniej opisać jak zmienić kanał sieci bezprzewodowej ? Jestem trochę zielony w tych sprawach.

(Filip Hh) #6

Ja też myślę, że będzie to wina ustawienia kanału transmisji bo w usa maja od 1-11 a w europie od 1-13.

A zmianę tych ustawien znajdziesz w routerze strona Wirelles -> Basic.

(Hnt) #7

Wejdź na stronę konfiguracji swojego routera. Nastepnie dział Wireless (WLAN, WiFi, nazwy mogą być różne). Znajdź tam coś takiego jak Channel. Zmień go na inny (np. z 6 na 3).

(roobal) #8

Logujesz się do panelu konfiguracyjnego routera i w ustawieniach, dotyczących Access Pointa (najczęściej jest to zakładka o nazwie Wireless i pewnie znajduje się w ustawieniach, dotyczących Interface Setup) i zmieniasz kanał nadawania (w Europie zakres kanałów to od 1 do 13, jeśli twój IPhone jest sprowadzany ze Stanów to może nie działać na kanałach powyżej 11).

Pozdrawiam!

(Szczypior374) #9

Problem nie ustaje. Próbowałem dodać ręcznie sieć w telefonie to wyskakuje nie można znaleźć sieci.

(Xbialyx5) #10

Kolego a masz ukryty SSID? W mojej Nokii E51 też nie znajdowało wifi jak ukryłem SSID