Brak wifi na telefonie

Witam, skonfigurowałem router tp-link w8910g, wszystko dobrze chodzi lecz problem jest w tym, iż telefon nie może znaleźć tej sieci. Sam laptop tak, zasięg jest w całym domu. Gdzie popełniłem błąd przy konfiguracji ?

Być może Twój telefon nie obsługuje WPA2 (lub AES). Niektóre starsze modele telefonów z WiFi obsługują wyłącznie WEP. Spróbuj dla testów postawić sieć bezprzewodową na WEP (lecz szczerze nie polecam na dłuższą metę ze względu na bardzo słabe szyfrowanie).

PZDR, H

Przyznam, że dość dziwne. Jest to iphone i u znajomego bez problemu mogłem się połączyć. Trochę mnie irytuje ten problem. Pozdrawiam

Iphone zdecydowanie obsługuje WPA2.

Jakiego szyfrowania używasz dla sieci WiFi? Oraz, spróbuj na routerze zmienić kanał sieci bezprzewodowej.

PZDR, H

Szyfrowanie WPA-PSK. Możesz dokładniej opisać jak zmienić kanał sieci bezprzewodowej ? Jestem trochę zielony w tych sprawach.

Ja też myślę, że będzie to wina ustawienia kanału transmisji bo w usa maja od 1-11 a w europie od 1-13.

A zmianę tych ustawien znajdziesz w routerze strona Wirelles -> Basic.

Wejdź na stronę konfiguracji swojego routera. Nastepnie dział Wireless (WLAN, WiFi, nazwy mogą być różne). Znajdź tam coś takiego jak Channel. Zmień go na inny (np. z 6 na 3).

Logujesz się do panelu konfiguracyjnego routera i w ustawieniach, dotyczących Access Pointa (najczęściej jest to zakładka o nazwie Wireless i pewnie znajduje się w ustawieniach, dotyczących Interface Setup) i zmieniasz kanał nadawania (w Europie zakres kanałów to od 1 do 13, jeśli twój IPhone jest sprowadzany ze Stanów to może nie działać na kanałach powyżej 11).

Pozdrawiam!

Problem nie ustaje. Próbowałem dodać ręcznie sieć w telefonie to wyskakuje nie można znaleźć sieci.

Kolego a masz ukryty SSID? W mojej Nokii E51 też nie znajdowało wifi jak ukryłem SSID