Brak wifi w telefonie

(Nianius) #1

Witam,

nie za bardzo wiedziałem w jakim dziale umieścić ten temat, ale mam pewien problem, który ciągnie się za mną jeszcze od poprzedniego telefonu z androidem. Mianowicie, mam w domu router TP-LINK WR741ND oraz uruchomione wifi. Internet w komputerze działa bez zarzutu, jednak jeśli łączę się przez wifi w telefonie, internet jest ale nie wyświetlają mi się żadne obrazki, strony internetowe ładują się tylko w połowie (czyt. ładuję się sam tekst ale bez oprawy graficznej strony) ale za to mogę ściągać aplikacje ze sklepu. To samo miałem w androidzie, gdzie bez problemu mogłem ściągać aplikacje ale jeśli przychodziło do odświeżenia tablicy Facebooka, to niestety ale nie było takiej możliwości. Posiadam Nokie Lumie 800.

Dodam, że inne osoby, które próbowały się podłączać na innych telefonach też miały ten problem.

Szukałem już takich problemów ale w większości polegały na resetowaniu telefonu, które już wykonywałem i nie pomagało.

(camper) #2

Hej

wprawdzie nie mam Twojego routera, ale obczaiłem sobie na emulatorze [http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR741ND_v1&v2/index.htm ] Twój software i w sekcji Wireless > Wireless Advanced znalazłem opcję Enable Short GI , która mnie zaciekawiła. Zajrzałem do manuala routera [ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-635/documentation/DIR-635_man_revA_1-09_all_pl_20070625.pdf ] i jest tam opis odnośnie tej opcji:

Zajrzyj do swojego menu i spójrz, czy masz zaznaczoną tę opcję, jeśli tak, zobacz, czy nadal będą problemy po jej odznaczeniu i zapisaniu zmian.

Pozdrawiam.

(Nianius) #3

Zrobiłem tak jak napisałeś ale niestety nic to nie dało, może poza tym, że w przeglądarce strony zaczęły się szybciej otwierać ale dla odmiany nie mogę teraz się połączyć ze sklepem aplikacji, a pobieranie zdjęć i aktualizacja tablicy na Facebooku bez zmian.

(camper) #4

A może spróbuj zrobić update firmware'u: [http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR741ND#down ] ?

(Nianius) #5

Niestety nic z tego, update robiłem całkiem niedawno, ale teraz powtórzyłem i brak jakiegokolwiek efektu :frowning: poczekam jeszcze może ktoś na coś wpadnie, a jak nie to pójdę do komputronika zapytać o co chodzi albo po prostu im grzecznie zwrócę ten router...