Brak Windows 8.1 w Windows Store na Windows 8 pro

Witam, chciałbym zaktualizować swojego 8 do Windows 8.1, zrobiłem wszystkie co jest opisane tu i tu (mam płytę główną od MSI), jednak teraz nie ma W8.1 w sklepie Windows http://i.imgur.com/zPR1aqE.png, z tego co widziałem to powinno być okienko o informacji dostępności aktualizacji w miejscu “polecanych”. Próbowałem już się nawet logować i wylogowywać jednak nadal nie ma.

Pomóżcie! :frowning:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Jaka dystrybucja tego Windows 8? Preinstalowany, BOX, MSDN? Czy może aktywowany “inaczej”?

Aktualizacja nie pojawi się, jeżeli jest to system aktywowany w ramach licencji grupowej (klucze MAK albo przez KMS). W takim razie należy skorzystać ze zwykłej aktualizacji dla Windows 8.1 dostępnej dla subskrybentów usług grupowych.

Ten sam problem prawdopodobnie może być przy systemach aktywowanych z DreamSparka Premium, bo np. dla Windows 7 też są to klucze MAK.

To czyli że aktualizacja będzie możliwa tylko poprzez aktualizację z MDSN? a ja nie mam wolnych płytek, więc jakbym ściągnął od nich obraz ISO to nie mam co z nim zrobić… albo czy zadziałała by tu opcja montowania obrazu ISO jako dysku? (opcja wprowadzona w W8)…