Brak wolnego miejsca po usunięciu plików

Witam

Pardę dni temu postanowiłem zwolnić troche miejsca na jednej z partycji, wiec usunąłem folder o pojemnosci ok. 4.7GB. Otrzymałem komunikat, ze w koszu jest zbyt mało miejsca, i czy chcę usunąć folder permanentnie. Przystałem na tę propozycję :stuck_out_tongue: . Jednak miejsca na danej partycji mam wciąż tyle samo, czyli 33.8GB, a przecież po usunięciu folderu powinno go być 38.5GB… Użyłem opcji “sprawdzanie dysków”, ale nic to nie dało.

Mój system operacyjny to windows xp sp2.

Eh dawno to było ale znalazłem viewtopic.php?f=13&t=228246

przejrzalem caly ten temat, ale nie znalazlem rozwiazania swojego problemu.

w kazdym razie, dzieki za probe pomocy… :wink:

A jak masz ustawiony plik pamięci wirtualnej?

Hipotetycznie jest to mozliwe że po zwolnieniu miejsca pamięć wirtualna się zwiększyła.

Sprawdziłeś czy pliki fizycznie zostały usunięte? (start - wyszukaj - pliki i podaj nazwę :slight_smile:

Opróżniłeś kosz?

Czy zrobiłeś już skanowanie dysku (z opcją uwalniania plików)?

hmm… nawet nie wiem, jak to sie sprawdza… :stuck_out_tongue:

tak, zrobiłem to, plików najwyraźniej nie ma na dysku, używałem kilku słów kluczowych.

… :lol: tak, opróżniłem.

jak to zrobic? :wink:

Panel Sterowania - System - Zaawansowane - Wydajność (kliknąć ustawienia) - Zaawansowane i tam widzisz ile masz w tej chwili (masz tam też możliwość zmiany)

Start - Programy - Akcesoria - Narzędzia Systemowe - Oczyszczanie dysku.

Kiedy kasowałeś folder?

Start - Wyszukaj - Pliki i foldery - Kiedy zmodyfikowane okreśł daty i ustaw datę usunięcia.

Możesz też kliknąć określ rozmiar i niech wyszuka pliki większe niż powiedzmy 100MB

Potem sprawdź datę utworzenia.

Kiedy sparwdzałeś te wolne miejsce?

Od razu po skasowaniu folderu?

A może takie banalne rozwiązanie jak reset?(często ludzie się łapią na takie niuanse).

A ten katalog skasowany to nie był aby związany z MFT?

Bo jeżeli skasowałeś pliki MFT to pamiętaj że miejsca nie odzyskasz - ono jest zarezerwowane od razu przy formatowaniu dysku. Pliki MFT te miejsce wypełniają ale ta przestrzeń (około 12% rozmiaru partycji) jest zawsze niedostępna dla ciebie.

Jest jeszcze taka możliwość:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=10662&st=0&

@utrivv

plik pamieci wirtualnej - 512mb

skasowany folder zawierał jedynie teledyski.

czy skanowanie dysku przywróci utracona pamiec? i czy nie spowoduje usuniecia plikow, ktore sa mi potrzebne?

@Loookash89

banalne rozwiazanie jakim jest reset niestety nic nie daje w moim przypadku. :wink:

edit:

cód.

nagle, nie wiedziec czemu, odzyskalem utracona pamiec. nie mam pojecia jak to sie stalo.

dzieki wielkie za zainteresowanie moim problemem. :slight_smile:

Ciekawe czy to jednak reset pomógł :wink: