Brak wolnego miejsca po usunięciu plików

(Bogdan Bankowy) #1

Witam

Pardę dni temu postanowiłem zwolnić troche miejsca na jednej z partycji, wiec usunąłem folder o pojemnosci ok. 4.7GB. Otrzymałem komunikat, ze w koszu jest zbyt mało miejsca, i czy chcę usunąć folder permanentnie. Przystałem na tę propozycję :stuck_out_tongue: . Jednak miejsca na danej partycji mam wciąż tyle samo, czyli 33.8GB, a przecież po usunięciu folderu powinno go być 38.5GB.. Użyłem opcji "sprawdzanie dysków", ale nic to nie dało.

Mój system operacyjny to windows xp sp2.

(mareksolak) #2

Eh dawno to było ale znalazłem viewtopic.php?f=13&t=228246

(Bogdan Bankowy) #3

przejrzalem caly ten temat, ale nie znalazlem rozwiazania swojego problemu.

w kazdym razie, dzieki za probe pomocy.. :wink:

(Utrivv) #4

A jak masz ustawiony plik pamięci wirtualnej?

Hipotetycznie jest to mozliwe że po zwolnieniu miejsca pamięć wirtualna się zwiększyła.

Sprawdziłeś czy pliki fizycznie zostały usunięte? (start - wyszukaj - pliki i podaj nazwę :slight_smile:

Opróżniłeś kosz?

Czy zrobiłeś już skanowanie dysku (z opcją uwalniania plików)?

(Bogdan Bankowy) #5

hmm.. nawet nie wiem, jak to sie sprawdza.. :stuck_out_tongue:

tak, zrobiłem to, plików najwyraźniej nie ma na dysku, używałem kilku słów kluczowych.

... :lol: tak, opróżniłem.

jak to zrobic? :wink:

(Utrivv) #6

Panel Sterowania - System - Zaawansowane - Wydajność (kliknąć ustawienia) - Zaawansowane i tam widzisz ile masz w tej chwili (masz tam też możliwość zmiany)

Start - Programy - Akcesoria - Narzędzia Systemowe - Oczyszczanie dysku.

Kiedy kasowałeś folder?

Start - Wyszukaj - Pliki i foldery - Kiedy zmodyfikowane okreśł daty i ustaw datę usunięcia.

Możesz też kliknąć określ rozmiar i niech wyszuka pliki większe niż powiedzmy 100MB

Potem sprawdź datę utworzenia.

Kiedy sparwdzałeś te wolne miejsce?

Od razu po skasowaniu folderu?

(Lukaszk 89) #7

A może takie banalne rozwiązanie jak reset?(często ludzie się łapią na takie niuanse).

(Utrivv) #8

A ten katalog skasowany to nie był aby związany z MFT?

Bo jeżeli skasowałeś pliki MFT to pamiętaj że miejsca nie odzyskasz - ono jest zarezerwowane od razu przy formatowaniu dysku. Pliki MFT te miejsce wypełniają ale ta przestrzeń (około 12% rozmiaru partycji) jest zawsze niedostępna dla ciebie.

Jest jeszcze taka możliwość:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=10662&st=0&

(Bogdan Bankowy) #9

@utrivv

plik pamieci wirtualnej - 512mb

skasowany folder zawierał jedynie teledyski.

czy skanowanie dysku przywróci utracona pamiec? i czy nie spowoduje usuniecia plikow, ktore sa mi potrzebne?

@Loookash89

banalne rozwiazanie jakim jest reset niestety nic nie daje w moim przypadku. :wink:

edit:

cód.

nagle, nie wiedziec czemu, odzyskalem utracona pamiec. nie mam pojecia jak to sie stalo.

dzieki wielkie za zainteresowanie moim problemem. :slight_smile:

(Utrivv) #10

Ciekawe czy to jednak reset pomógł :wink: