Brak wolnych adresów mailowych

Witam.

Potrzebuję adres mailowy do bardziej poważniejszych zastosowań, taki, który spokojnie będzie można użyć w dokumentach typu CV.

Zależy mi na poczcie Googla (u konkurencji niestety sytuacja nie przedstawia się lepiej), niestety wszelkie kombinacje są zajęte. Jedyny wolny jaki udało mi się znaleźć to

dwie-pierwsze-litery-imienia.nazwisko@gmail.com  Mam jednak wątpliwości czy taki adres nie będzie wyglądał dziwnie, mam tylko jedno imię więc pole manewru mniejsze (nie chcę póki co inwestować w swoje domeny, serwery itp.)

 

Większość z Was ma tutaj doświadczenie w tej sprawie. Jak myślicie zastosowanie powyższego będzie w porządku? Z jakimi kombinacjami Wy się spotykacie?

Póki nie będziesz mieć adresu typu "magiczny.roman80lvl@gmail.com" jest w porządku:)

A próbowałeś imię_nazwisko@gmail.com lub na odwrót. Już sam fakt podania nazwiska w adresie zgodnym z nazwiskiem w CV jest plusem i pozostaje w pamięci.

IT? Kup w własną domenę (PL są bardzo tanie, możesz też np. .eu) i jak nie chce Ci się stawiać serwera pocztowego to razem z serwerem przekierowań. Zwraca uwagę mail we właśnej domenie (np. imie@nazwisko.pl)

Jasne, że próbowałem i podkreślnika w gmailu nie można zastosować.

Przynajmniej jeden pozytywny głos. Próbowałem z pierwszą literą imienia i nazwiskiem i fiasko. Z dwiema liteami imienia i nazwiskiem już się udaje, tylko obawiam się przekombinowana, a przecież taki adres to niejako cyfrowa wizytówka człowieka…

Nie IT, wolałbym póki co nie inwestować. Mam o takich domenach i serwerach małe pojęcie, wolałbym prostsze rozwiązanie, a akurat aktywnie korzystam z usług Google’a.

 

 

 Możesz użyć kropki, kropka jest dozwolona.

W Outlook.com bez problemu można znaleźć imię i nazwisko w mailu, założyłem wszystkim członkom rodziny na nim - zero problemów. Zarówno pełne jak i skrócone (typu Jerzy-Jurek)

kropka nic nie zmienia, wiesz jak dzialaja kropki w adresach gmaila? No wlasnie.

Tylko Gmail, dlatego chcę poznać Wasze zdanie na temat takiego adresu jaki podałem wyzej, czyli dwiepierwszeliteryimienia (kropka) nazwisko@gmail.com. bo taki jest tylko wolny.

Czy to raczej bez sensu?

 

Ja mam kropkę - wszystko działa…

No to chcesz użyć kropki i Ci działa… 

To chyba sam musisz do tego dojść. Możesz użyć dowolnej części imienia połączonej z dowolną częścią nazwiska i też będzie Cię określać, (bez kropek i kresek) ale i tak nikt nie poleci Ci lepszego rozwiązania od tego na jakie zdecydujesz się samodzielnie.

 

yanko, zakładasz maila na gmailu jankowalski@gmail.com, to powoduje, że adresy jan.kowalski@gmail.com, j.a.n.k.o.w.a.l.s.k.i@gmaiil.com będą automatycznie zajęte i należały do założyciela adresu jankowalski@gmail.com. Teraz rozumiesz jak działa Gmail.

 

Dlatego jest taki problem z dostepnością adresów. A ją muszę znaleźć coś dla siebie bo moje kombinacje (z kropką czy bez) ktoś już wykorzystał. Muszę skracać albo imię albo nazwisko… Nurtuje mnie tylko czy do oficjalnego maila będzie to sensownie wyglądać. 

Możesz wykorzystać wariant z datą urodzenia - jankowalski.1980@gmail.com, w dalszym ciągu wygląda to stosunkowo profesjonalnie, ale zarazem odrębnie

Nie dawaj kropek w adresie gmaila. Ja mam nazwisko@gmail.com i dostaje co jakiś czas emaile które powinny dojść do osób cokolwiek.nazwisko@gmail.com