Brak współpracy z urządzeniami i dziwne zachowanie po wymianie dysku

(Potepiony666) #1

Witam dobre dusze, zwłaszcza wszystkich posiadających wiedzę o działaniu systemu win7 i bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie.

Jakiś czas temu w laptopie samsung r530 padł dysk twardy (parametry smart tragiczne, aż w końcu winda przestała się podnosić). Odniosłem pacjęta do serwisu (nie był to punkt autoryzowany), gdzie dysk został wymieniony a większość danych skopiowana. Niestety od czasu tej operacji system zachowuje się dość dziwnie i nie do końca mam pomysł co może być tego przyczyną. Możliwe, że serwisant spartolił sprawę (laptopa odebrałem bez aktywacji win grozy, bez sterowników do WiFi itd).

Po pierwsze, instalatory niektórych programów nie chcą się uruchamiać. Z reguły przy próbie odpalenia takiego pechowego exe'ka pojawia się błąd: "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu".

We właściwościach partycji, na której trzymam instalatory zarówno system, administratorzy jak i użytkownicy mają pozaznaczane zezwolenia na wykonywanie, odczyt i zapis. Jeśli to coś pomoże to takim niedającym się uruchomić programem jest np filezilla serwer. Co ciekawe klient instaluje się i działa bez problemowo. Próbowałem przenieść plik w inne miejsce i bez skutku. Drugim takim programem jest antimalvare, tyle że błąd z brakiem dostępu pojawia się dopiero przy samej instalacji (nie można skopiować pliku do c:\program files.

Po drugie, urządzenia USB nie działają do końca prawidłowo. Dyski zewnętrzne, pendrive'y a i owszem. Posiadam jednak zewnętrzny interface audio lexicon alfa, który z chwilą wymiany dysku w laptopie przestał pracować. Sterowniki zostały nawet przeniesione przez serwis, dla pewności zreinstalowałem je jednak gdy natknąłem się na ten problem i nic. Interface jest widziany przez oprogramowanie, ale próba jego użycia np w celu nagrania czegoś, kończy się błędami w stylu brak dostępu do urządzenia lub poprostu ciszą w nagraniu. Od strony regulacji głośności wszystko ustawione prawidłowo, była to pierwsza rzecz do sprawdzenia.

Innym urządzeniem USB które współpracy odmówiło jest telefon lg, który w trybie pamięci masowej (czy jakkolwiek inaczej się to nazywa) pokazuje co prawda grzecznie pliki i katalogi, ale nie da się niczego skopiować ani z ani na urządzenie (brak reakcji na komendę wklej). Usunąć plik, co dziwne, można.

Trzecie, wszelakie strony vod, typu player, ipla, nie pokazują filmów. Jedynie błędy w stylu timeout albo zwyczajnie nic. Odpowiednie wtyczki we Firefoksie są, nawet aktualizuję je co jakiś czas, ale i tak działa tylko YouTube. Żaden z tych problemów nie występuje na drugim komputerze. Pacjentem jest Windows 7 home premium sp1, 32 bit.

PS. Z windows update też kiła. Podczas instalowania poprawki KB2667402 pojawia się błąd 8024200D. Kiedyś, dawno temu miałem podobnie, i nawet udało mi się to w końcu zainstalować, ale jak?

Pozdrawiam.

(mrFreeze) #2

Czasami reanimacja systemu niestety nie przynosi zamierzonego efektu nie wspominając, że ciężko coś naprawić po spartaczonej robocie. W Twoim wypadku proponowałbym zgrać ważne dane na drugą partycję ewentualnie na jakiegoś pena dysk zewnętrzny.

Pobierz system i wykonaj czystą instalację czyli z formatowanie partycji systemowej.

http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

(david0ff) #3

Sprawdź również w BIOS przed instalacją systemu, czy tryb kontrolera SATA jest ustawiony na AHCI. Po czym, tak jak kolega wyżej poradził, wykonaj pełne formatowanie partycji systemowej i zainstaluj system od nowa.