Brak wtyczki avast WebRep w Chrome

Mam problem z tą właśnie wtyczką w Chrome jako domyślną przeglądarką, bo reinstalowałem niedawno Avast-a w wersji 8.0.1488 i w Ustawieniach > Integracja z przeglądarką przy Chrome jak klikam Zainstaluj to nic się nie dzieje.

W innych przeglądarkach ona jest, w Chrome wiem że jest inaczej i instaluje się automatycznie, no ale jednak w Ustawieniach Avast-a jej nie widzę.

Nie widzę także plików wtyczek dla Chrome na C:\Program Files\AVAST Software\Avast\WebRep\Chrome, poprzednio tam były, to był plik AswWebRepChrome.crx.

Właściwie to nawet po wejściu w Chrome pokazało się okienko Avasta z info o możliwości zainstalowania wtyczki o podobnej nazwie avast! Online Security i ją zainstalowałem, ale w GUI Avast-a jak na ironię nie ma informacji o tej włączonej wtyczce.

Wiecie o co tu chodzi, bo wydaje mi się, że coś się mogło zmienić wraz z nową wersją programu ? Nie bardzo rozumiem tylko co ? :slight_smile:

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D650

Tak, jasne i ja ten sposób przez przeciągnięcie lub skopiowanie pliku wcześniej już stosowałem u siebie i zawsze było dobrze. Teraz jest inaczej, jak już pisałem w tej lokalizacji u mnie nie ma folderu Chrome, a w nim tej wtyczki.

Są foldery innych przeglądarek, ale Chrome nie ma, sami zobaczcie: tutaj.

W Ustawieniach Avast-a jest tak: klik

Trochę dziwne, bo choćby w opcji Pomocy Avast-a pisze, że do Chrome instaluje się ona automatycznie, a do innych przeglądarek nie. Tymczasem wydaje się, że jest dokładnie odwrotnie…

Czy możliwe, że dlatego tak jest iż zmieniłem kiedyś Chrome na domyślną z IE ?

Spróbuję jeszcze raz zreinstalować Avast-a, bo wtedy jak pisałem po wejściu do Chrome wyświetla on komunikat o niezainstalowanej wtyczce i żeby ją zainstalować. Już raz tak robiłem, ale w Ustawieniach Avast-a jakoś widziałem informację, że jednak nie jest zainstalowana.

Wygląda mi to, że to jest ta wtyczka właśnie, choć ma inną nieco nazwę: , ale nie wiem może wraz z nowszą wersją programu zmieniło się tam coś ?

Pomóżcie proszę mi to wyjaśnić, może ktoś z was miał podobną sytuację ?