Brak wyboru systemów na kompie podczas startu?

witam wszystkich

mam nastepujacy problem mam zainstalowane trzy systemy na jednym kompie oczywiście każdy na innej patrycji za każdym razem podczas uruchamiania kompa

miałem do wyboru system który moge sobie wybrać i wszystko hulało bardzo dobrze aż do dziśiaj to znaczy podczas startu systemu automatycznie botuje sie xp bez możliwości wyboru vista i win7 jak to zmienić podkreslam ze systemy te są nadal wszystkie na dysku.

w ustawieniach mam coś takiego:

[boot loader]

timeout=8

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

program EasyBCD 1.7.2 widzi te trzy sytemy ale nie wiem dlaczego jak dam viste albo win 7 jako pierwszy do botowania nadal automatycznie staruje xp bez możliwości wyboru bardzo proszę o pomoc?

pozdrawiam

Hm, to pewnie wina ustawień w boot.ini. Podaj jeszcze na jakich partycjach są poszczególne systemy. Ktoś Ci go poprawi.

na dysku C-jest xp

na dysku D- VISTA

na dysku G- WIN 7

Włóż płytę od visty (wystartuj z niej) wejdz w konsole odzyskiwania, i odzyskaj bootloadera visty. Następnie użyj EasyBCD na Viście i wtedy powinno być dobrze.(bootloader z xp nie wystartuje visty, ale ten z visty już wystartuje xp)

Uruchom instalkę visty, Jliknij w naprawm komputer(w lewym dolnym rogu), uruchon cmd u wpisz

bootrec /fixmbr wciskasz enter potem t i znowu enter

bootrec /fixboot wciskasz enter potem t i znowu enter

bootrec /rebuildbcd wciskasz enter i czekasz aż zakończy się wyszukiwanie systemów… Po zakończeniu wyszukiwania systemów zamykasz cmd klikasz uruchom ponownie i tak jak pisał poprzednij spod visty uruchamiasz easy bcd i dodajesz wpis do windows 7…