Brak wyboru systemów podczas startu kompa

witam wszystkich

miałem na kompie zainstalowaną siódemke na jednej patycji ale dzisiaj sobie zainstalowałem na drugiej patrycji win. xp i zaczoł sie problem podczas startu brak wyboru systemu i nastepował automatycznie start xp potem z płyty naprawiłem start win7 ale znowu nie ma xp-ka.czy mógłby mi ktos doradzić w jaki sposób mozna zrobić zeby podczas staru był wybór systemów

Poczytaj tu: wybor-systemu-operacyjnego-przy-starcie-komputera-t301861.html

Pobierz EasyBCD 2.02: http://neosmart.net/dl.php?id=1 i spod Windows 7 dodaj do menu dodatkowy wpis z XP i czasem pokazywania się menu wyboru i systemu domyślnego.

Dodane 18.08.2010 (Śr) 23:42

Pierwsze od góry po otwarciu programu - View Settings - Pokazuje co masz w bootloaderze - Wchodzisz w Add New Entry->w okienku Type wybierasz zapis z systemem XP - /druga pozycja/ Name - wstawiasz np. “XP” i wybierasz dysk gdzie jest XP - Zatwierdzasz “Add Entry”

Wchodzisz spowrotem do View Settings i sprawdzasz czy jest tam już XP - powinien być. Teraz wchodzisz do Edit Boot Menu - ustawiasz domyślny system - przesuwasz XP lub 7 do góry lub na dół / UP i Down/ - zmieniasz nazwy jak potrzebujesz, a na dole ustawiasz czas oczekiwania na uruchomienie systemu domyślnego. I tyle - po zaakceptowaniu - Save Settings - wychodzisz z programu i resetujesz system. powinien uruchomić się z nowym boot menu.