Brak wymaganej partycji dysku - resetowanie Windowsa 8

Próbuję zresetować Windows 8.1 do ustawień początkowych (Windows 8) i wyskakuje mi następujący błąd “Nie można zresetować ustawień do stanu początkowego. Brak wymaganej partycji dysku.” Pomocy :smiley:

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Najprawdopodobniej powodem jest to, co podaje komunikat. Jak podasz więcej szczegółów (jaki dokładnie komputer, jak próbujesz zrobić to przywracanie do ustawień fabrycznych, czy została usunięta jakaś partycja z komputera itd.), to może uda się coś więcej powiedzieć.

Acer Aspire 5542G, przywracanie robię w taki sposób, że uruchamiam komputer z płytą z Windowsem w środku (bootowanie na cd), następnie przed rozwiązywanie problemów wybieram resetowanie systemu :slight_smile:

i wtedy system szuka wykoannego wcześniej obrazu kopi zapasowej systemu a komunikat mówi że nie może niczego takiego znaleźć

 

Co to za Windows? Dostarczony z laptopem?

http://apttech.wordpress.com/2010/09/24/boot-menu-acer-aspire-5517/

W skrócie: laptop musisz uruchomić z płyty przed uruchomieniem Windowsa.

Fabrycznie na laptopie była siódemka :slight_smile:

 

A ten Windows co wsadzasz?

Napisałem przecież na samym początku, obecnie mam Windowsa 8.1, na płycie jest ósemka a fabrycznie była siódemka…

 

Nie widzę fragmentu gdzie jest napisane, że wsadzasz Windows 8. Czy to Windows 8 dołączony do laptopa? Co jest dokładnie na płycie?

Faktycznie, przeoczyłem to, wybacz. Na płycie mam Windowsa 8. Instalowałem go z tego samej płyty.