Brak wyskakujących powiadomień/dymków

a więc mam problem bo ktoś z rodziny musiał coś zrobić i nie ma wyskakujących powiadomień/dymków nad paskiem zadań koło zegarka, jak się wkłada pendrive to wtedy wykryto nowy sprzęt powinno być a nie ma, jest dźwięk i w mój komputer jest;p Mam xp professional SP3

Ściągnij TweakUI.

Zainstaluj i uruchom. W drzewku po lewej stronie okna wybierz Taskbar and Start Menu ,

a po prawej zaznacz Enable ballon tips.

zrobiłem to, restart i dalej nie ma…

Wklej do notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"EnableBalloonTips"=dword:00000001

Plik -> Zapisz jako ->zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą dymki.REG ->uruchom plik dymki.REG i potwierdź dodanie do rejestru.

W przypadku gdy podłączamy jakieś nowe urządzenie USB (pendrive, gamepad itp.) to tooltip informujący o znalezieniu nowego urządzenia powinien pokazywać się tylko raz.

Gdy system już “zna” to urządzenie, to informuje nas o podłączeniu go tylko sygnałem dźwiękowym.

Chillout , podane przez nas rady są identyczne [-X . TweakUI przy potwierdzaniu opcji podanej przeze mnie dokonuje tej samej modyfikacji w rejestrze (sprawdzałem).

ok zrobiłem to i dalej powiadomień niee ma ;/

Brakuje dymków także, gdy podłączasz pierwszy raz do komputera nowe urządzenie (przeczytaj mój poprzedni post :roll: ).

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile: