Brak wyświetlania pulpitu. Czarny ekran

Witam.

Mam problem (znowu). Chodzi o to, że komputer nie chce pokazać mi pulpitu. Już gdy ma się pojawić, ekran robi się czarny i znika kursor. Komputer da się uruchomić tylko w trybie awaryjnym. Jeszcze jeden niepokojący objaw: podczas uruchamiania komputera gdy widoczny jest pierwszy ekran na którym widzimy procesor, dyski itd. literki, zamiast być białe to u mnie są koloru szarego, gdzieniegdzie pojawia się tam kolor biały.

Z początku myślałem że to wina grafiki, jednak była ona testowana, jak i cały komputer pod Knoppixem. Wszystko wporządku. Sterowniki? Całkowicie usunięte + czyszczenie rejestru + wgrana wersja sterowników z płyty. Popytałem gdzieniegdzie co z tym fantem zrobic. Jedni mówią że może to być wina ramów, drudzy że z BIOSem jest coś nie tak.

W pośpiechu zapomniałem napisać, że problem zaczął się gdy chciałem uruchomić grę. Przed graniem wszystko było wporządku, ale podczas grania komputer zaciął się i od restartu zaczęły pojawiać się szaro-białe literki i już nigdy nie zobaczyłem pulpitu.

Moje pytanie: Czy musze na nowo zainstalować Windowsa? Czy w ogóle to coś pomoże. Nie chce tracić tej konfiguracji, a już napewno nie mam zamiaru robić formatu. Jednak jeśli będę na 100% pewny że to pomoże to zdecyduje się na taki, moim zdaniem, desperacki krok.

Piszę z drugiego komputera, więc poźniej, jeśli będzie to konieczne, mogę podać napięcia i inne rzeczy, bo teraz niestety nie jestem w stanie tego zrobić.

Komputer: Win XP SP2, GeForce 7300GT, 512 DDR2 ram, płyta główna Gigabyte GA-M55S-S3.

Jeśli ktoś ma jakiseś pytanie, to proszę pisać, wytłumacze, sprawdze, zainstaluje i napisze (bo wyjścia nie mam).

daj logi do działu bezpieczeństwo [oczywiście z trybu awaryjnrego] oni ci pomogą :wink:

Gdyby odrobaczanie nie pomogło, to przeinstaluj stery grafy, a do kompletu DirectX i stery mobo (oczywiście w odwrotnej kolejności).:mrgreen:

Odrobaczanie mówicie. Nie sądze by to było to. Kaspersky + Spybot S&D na straży. Sądze że to wina sterowników lub BIOSu. I tu pytanie do Was. Reinstall sterowników, directów i innych nic nie zmienił. Czy to rzeczywiście może być związane z BIOsem? Chociaż nic w biosie robione nie było. Ramy to myśle że nie będą, kolega miał problem z ramami, to mu się komputer wiecznie resetował.

Przeskanuje komputer dla pewności. Macie może jeszcze jakieś pomysły?