Brak wyższej rozdzielczości oraz komputer nie widzi drugiej karty graficznej

Witam.

Piszę na tym forum już całkowicie załamany, ale zacznę od początku.

1.Komputer “zachorował”.

Spadła wydajność, zacina się i nie znam przyczyny danych dolegliwości, komputer oddawałem do serwisu gdzie mi wyczyszczono hardware software i wgrano sterowniki, oczywiście nic to nie dało aby zapłaciłem 60zl, kilka dni później padł chipset i 500zl zapłaciłem za naprawę + wgranie nowego systemu, komputer nadal “choruje”, w serwisie kazałem zwrócić uwagę na twardy dysk ale podobno z nim jest w porządku, sam nie wiem…

  1. PROBLEM Z ROZDZIELCZOŚCIĄ.

Chciałem powgrywać nowsze sterowniki do chipsetu i zintegrowanej karty graficznej,gdy to zrobiłem pojawił się problem. Mianowicie po wgraniu “Intel Graphics Media Accelerator Driver” maksymalna rozdzielczość, jaką mogę ustawić to 1024x768. Próbowałem starszych wersji sterownika ale nadal to samo, już tracę cierpliwość. Sterownik oczywiscie poprawny gdyż to autoryzowany program “Intel Driver Update Utility” sam wyszukał i wgrał dane oprogramowanie. Może by spróbować go jakoś usunąć czy coś bo nie pamietam czy go wcześniej miałem i czy jest taki niezbędny.

  1. Komputer nie widzi drugiej karty graficznej.

System widzi tylko zintegrowaną karte graficzną a drugiej (GeForce 310m) już nie. Przypominam że że miałem wymieniany chipset może to wina tego. Wgrac sterowników do tej karty też nie mogę gdyż program instalacyjny nie widzi danej karty. Jak temu zaradzić

 

Jak widać z komputerem same problemy, będe bardzo wdzięczny za rozwiązanie chociaż jednego z danych podpunktów, pozdrawiam.

Co to za wynalazek ten komputer/laptop? Jasnowidzów na forum brak…

wojtulus , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.komputronik.pl/product/98823/Asus_K52JC_SX021V.html

A gwarancji na naprawę to Ty już nie masz? jak masz , to oddaj i niech robią.

No gwarancja już dawno wygasła, laptop ma około 4 lata. Najbardziej mnie irytuje fakt że komputer nie był jakoś silnie eksploatowany jakimiś grami czy tym podobnym. Siostry laptop jest o 2 lata starszy i zaśmiecony do granic możliwości a działa stabilniej niż mój. Wątpie żeby problem leżał po stronie oprogramowania, bardziej bym podejrzewał uszkodzenie ktoregoś z podzespołów. Narazie oddanie do serwisu odpada ponieważ komputer jest mi niezwykle potrzebny na uczelnii. Chciałbym chociaż rozwiązać problem z rozdzielczością.

 

Dodam jeszcze że w menedżerze urządzeń chciałem przywrócićpoprzednią wersje sterownika zintegrowanej karty graficznej “Intel HD Graphics” ale nie było możliwości wcisnięcia tego przycisku gdyz byl nie aktywny

 

Dokładna nazwa laptopa “Asus K52JC-SX037V” , który znajduje się tutaj ale z tą różnicą ze mój ma 2gb ram a nie 4 http://www.x-kom.pl/p/59783-notebook—laptop-15-6–asus-k52jc-sx037v-4-i3-350m-4096-500-dvd-rw-7hp64.html

 

Na to powinna być gwarancja min 3 miesiące.

 

Bo problem może być dalej ten sam plus uszkodzona karta dedykowana?

 

Wklej screen z rozwiniętą gałęzią kart grafiki.

Tak gwarancje takową dostałęm chyba na pół roku ale w święta nikt mi nie naprawi a komputer jest mi niezbędny na uczelni, ostatnim razem miesiąc czekałem na niego. Pomóżcie mi chociaż rozwiązać problem z rozdzielczością bo najbardziej mi dokucza. Człowiek chciał dobrze a wyszło jak zawsze.

Screen: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4ab7701875264c41.html

Wygląda, że karta GF jest wyłączona w biosie lub uszkodzona?

 

Zrobisz tak:

 

  • z poziomu Programy odinstaluj wszystko co karta GF i Intel, katalog GF jak jest na dysku usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i niech system zainstaluje własne stery do kart.

 

I teraz wrzucisz screen z menadżera urządzeń

 

Uaktualnisz system we wszystko poprawki.

 

Ze strony Asusa, do Twojego modelu i systemu 32/64 bitowego pobierzesz dwa stery:

 

  • do płyty głównej, zainstalujesz i restart

 

  • do karty Intela, zainstalujesz i restart

 

wkleisz screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki

Problem z rozdzielczością pojawił sie po zainstalowaniu “Intel Graphics Media Accelerator Driver” nie wiem jak to odinstalować gdyż nie ma tego w usuwaniu programów. Ogólnie boję się odinstalowywać sterowniki kart graficznych i restartować komputer w obawie że w ogóle nie włączę komputera.

 

Na stronie producenta nie widze za bardzo sterowników do kart graficznych. A czy możliwe jest ściągnąc jakoś gotowego windowsa ze sterownikami tak jak to było przy zakupie? W serwisie mi wgrali taki gotowy

 

EDIT:

Wgrałem sterowniki intela ze strony asusa i z powrotem wróciła normalna rozdzielczość (nawet starych nie trzeba było odinstalowywać). Dziękuje za pomoc. Nie sądziłem że jest jakaś różnica między sterownikami ze strony asusa a intela. Później się pobawię ze sterownikami do nvidii. Aby jeszcze spytam jak można sprawdzić w biosie czy karta jest włączona?

Hej,

Dysk jest w dobrej kondycji - nie ma w S.M.A.R.T’cie nic, co mogłoby martwić. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Wrzuć zdjęcia zakładek biosu - popatrzymy.

 

 

Ciesz się, że tyle przeżył i z reguły jest to taki średni czas pracy laptopa. Nowe mają teraz problem przeżyć dwa lata???

Zdjecia z biosu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0833da39c4aa6189.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74259c15aa683cc6.html

i po wejsciu do sata:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75c3441476313006.html

 

Dodam jeszcze że gdy wejdę w SATA i klikam enter na NVIDIA to nic się nie dzieje.

 

Jestem ogromnie ciekaw jaka jest przyczyna takiego spadku na wydajności, nikt mi nie umie pomóc.

Nic w biosie nie widać, czyli, chyba pełny automat lub brak karty GF lub uszkodzona?

Komputer miał wymieniany chipset w serwisie więc karty by nie wyjęli a o zepsutej by wspomnieli.