Brak zainstalowanego urządzenia audio

Witam! Mam pewien problem, jednak zanim przejdę do konkretów, powiem, iż mam laptopa HP Compaq 6720s z systemem operacyjnym Windows Vista Buissnes. Teraz do rzeczy:

Problem polega na tym, iż nie wiem jak zainstalować / skonfigurować / zrobić coś z głośnikami, aby działały ( chodzi o te, które są wbudowane do lapka ). Po zainstalowaniu wcześniej wspomnianego systemu Windows Vista Buissnes , zainstalowałem sterowniki do karty graficznej oraz “kontrolera dźwięku”. Najpierw zainstalowałem je poprzez automatyczne wyszukanie w trybie online, lecz potem odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki pobrane ze strony producenta komputera ( HP ). Potem zobaczyłem to:

1.jpg

Próbowałem coś na to poradzić, ponad godzinę szukałem w internecie jakiejś instrukcji ( gdyż się na tym nie znam ), na próżno. Dźwięku nie ma, jak nie było. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Nic więcej nie da się poradzić, oprócz tego, że trzeba zainstalować sterownik do karty dźwiękowej.

Nie da się w jakiś sposób zainstalować głośników?

Brak sterowników do dźwięku. Zainstaluj z płyty, jeśli masz lub zasysaj z sieci. Po prostu.

Są sterowniki, jak już wspomniałem, pobrane ze strony producenta.

EDIT: Dodam, iż w panelu “Dźwięki”, widzę coś takiego:

2.jpg

Zastanawiam się nad tym “Praca w toku”, ale nie wiem jak to zmienić.

Kliknij “Właściwości”, na następnej zakładce również “Właściwości”, otworzy się zakładka ze wszystkimi informacjami o sterowniku “Szczegóły sterownika”. Tutaj możesz odinstalować sterownik, aby zainstalować

inny.

P.S.Panel “Dźwięki” jest normalny, ta “Praca w toku” tak ma być.

P.S.2. O ile sterownik jest właściwy, to wystarczy suwakiem zwiększyć siłę głosu, czyli włączyć głos.

  1. Sterowniki już instalowałem i odinstalowywałem po 5 razy.

  2. Wciąż nie wykrywa “Urządzenia audio”.

…może nie masz zainstalowanego sterownika chipsetu?

Ściągnij program CPU-Z, zainstaluj, uruchom i podaj model płyty głównej.

Nie wiem czy dobrze piszę, ale: Hewlett-Packard, model: 30D8. I jest jeszcze jakieś: KBC Version 83 . 0E.

Dla pewności screen:

3.jpg

Sterownik chipsetu zainstalowany. Na stronie HP sterowniki są do pobrania i te nie działają

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=3442833&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3442832&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=2096#11394