Brak zainstalowanego urządzenia audio

(Ceinae) #1

Witam! Mam pewien problem, jednak zanim przejdę do konkretów, powiem, iż mam laptopa HP Compaq 6720s z systemem operacyjnym Windows Vista Buissnes. Teraz do rzeczy:

Problem polega na tym, iż nie wiem jak zainstalować / skonfigurować / zrobić coś z głośnikami, aby działały ( chodzi o te, które są wbudowane do lapka ). Po zainstalowaniu wcześniej wspomnianego systemu Windows Vista Buissnes , zainstalowałem sterowniki do karty graficznej oraz "kontrolera dźwięku". Najpierw zainstalowałem je poprzez automatyczne wyszukanie w trybie online, lecz potem odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki pobrane ze strony producenta komputera ( HP ). Potem zobaczyłem to:

1.jpg

Próbowałem coś na to poradzić, ponad godzinę szukałem w internecie jakiejś instrukcji ( gdyż się na tym nie znam ), na próżno. Dźwięku nie ma, jak nie było. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

(reos) #2

Nic więcej nie da się poradzić, oprócz tego, że trzeba zainstalować sterownik do karty dźwiękowej.

(Ceinae) #3

Nie da się w jakiś sposób zainstalować głośników?

(Adrian2) #4

Brak sterowników do dźwięku. Zainstaluj z płyty, jeśli masz lub zasysaj z sieci. Po prostu.

(Ceinae) #5

Są sterowniki, jak już wspomniałem, pobrane ze strony producenta.

EDIT: Dodam, iż w panelu “Dźwięki”, widzę coś takiego:

2.jpg

Zastanawiam się nad tym “Praca w toku”, ale nie wiem jak to zmienić.

(reos) #6

Kliknij “Właściwości”, na następnej zakładce również “Właściwości”, otworzy się zakładka ze wszystkimi informacjami o sterowniku “Szczegóły sterownika”. Tutaj możesz odinstalować sterownik, aby zainstalować

inny.

P.S.Panel “Dźwięki” jest normalny, ta “Praca w toku” tak ma być.

P.S.2. O ile sterownik jest właściwy, to wystarczy suwakiem zwiększyć siłę głosu, czyli włączyć głos.

(Ceinae) #7
  1. Sterowniki już instalowałem i odinstalowywałem po 5 razy.

2. Wciąż nie wykrywa “Urządzenia audio”.

(reos) #8

…może nie masz zainstalowanego sterownika chipsetu?

Ściągnij program CPU-Z, zainstaluj, uruchom i podaj model płyty głównej.

(Ceinae) #9

Nie wiem czy dobrze piszę, ale: Hewlett-Packard, model: 30D8. I jest jeszcze jakieś: KBC Version 83 . 0E.

Dla pewności screen:

3.jpg

(reos) #10

Sterownik chipsetu zainstalowany. Na stronie HP sterowniki są do pobrania i te nie działają

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=3442833&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3442832&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=2096#11394