Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio - win 7


(Druga Postac2) #1

Wiem, że taki problem był opisywany nie raz i nie dwa ale niestety po kilku godzinach szukania wciąż nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

Mam laptopa HP pavilion dv9700, windows 7. Niestety dźwięk nie działa, tzn przy ikonie dźwięku jest komunikat "Brak zainstolowanego urządzenia wyjściowego audio". Próbowałem ściągać przeróżne sterowniki, niestety żadne nie pomogły. O dziwo co jakiś czas dźwięk się pojawia na chwilę. Jak teoretycznie jest dźwięk to po chwili np oglądania filmików na Youtube występuje komunikat "Wtyczka flash uległa awarii". Jak nie ma dźwięku ten problem nie występuje. Gdy jest dźwięk w menadżerze urządzeń nie wyświetla się karta dźwiękowa tylko podstawowe urządzenie. Podczas gdy nie ma dźwięku nie wykrywa żadnych urządzeń dźwiękowych. Może Wy znajdziecie rozwiązanie tego problemu ?


(system) #2

Nie podałeś dokładnego modelu laptopa, ale generalnie seria 9770, 9780, 9790 nie jest przeznaczona dla Windowsa 7 i możesz nigdy nie rozwiązać tego problemu.


(Druga Postac2) #3

No to mnie nie pocieszyłeś. Lecz ten sam problem wystepował an viscie, która była wgrana przy zakupie laptopa (oczywiście ten problem wystąpił nie od razu tylko po upływie sporego czasu). Model laptopa dv9770


(system) #4

Faktycznie ta seria laptopów najlepiej działała na Windowsie XP. Nawet Vista była już tylko przystosowana do tego modelu.

Jeśli te sterowniki nie działają: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... g=&os=2093 to będzie ciężko.

Link niżej do strony Realteka też jest bodaj ostatecznym ratunkiem.

Dobrze by było zainstalować dwa ostatnie Adobe Flash Player'y z tych linków: http://www.filehippo.com/pl/download_fl ... r_firefox/

http://www.filehippo.com/pl/download_flashplayer_ie/


(Kwalimir) #5

Sprawdziłeś sterowniki ze strony realteka?

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Bo widz że są i dla W7.


(Druga Postac2) #6

Pamiętam, że próbowałem instalować ten sterownik ze stronki hp wcześniej. Ale w razie czego spróbowałem to zrobić jeszcze raz. Podczas instalacji wyskoczył komunikat "żaden sterownik nie jest obsługiwany przez ten pakiet sterowników" i instalator się zamknął.

Instalacja sterowników ze strony realteka nie pomogła


(system) #7

No to pozostają jeszcze te Flash Player'y i tyle... Nawiązuję tu do samego początku tematu, bo chodziło Ci o YouTube.


#8

Malezjanium , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Ppawlicki) #9

Nie kombinuj nic ze sterownikami. Masz sterowniki w porządku. Mam takiego samego laptopa co Ty. W tym typie problemem to “zimny lut” na płycie głównej. Problem laptopów HP zaczął się od momentu, kiedy ludzie masowo oddawali sprzęt do reklamacji. Otóż okazało się, że przegrzewały się tam płyty główne. Źle rozwiązana technologia chłodzenia wnętrza urządzenia pododowała, że płyta a ścieślej rzecz biorąc mikropołączenia lutowane na laminacie płyty głównej, traciły przewodność. Skutek był taki, że w laptopie przestała funkcjonować grafika, dźwięk, matryca, itp… Diagnozowano to zjawisko, równiez ze spaleniem płyty głównej, chociaż i takie sytuacje się zdarzały. HP początkowo oficjalnie nie chciał się przyznać do błędu z oczywistych przesłanek :), aczkolwiek po cichu wymieniał sprzęt na nowy - stosując już lifting chłodzenia. W sklepie, kiedy ktoś chciał kupić laptopa HP sprzedawcy bardzo często doradzali inne modele, ze względu na mnogość reklamacji. Ci co nie zgłaszali problemów, napotykali go najczęściej po jakimś czasie, kiedy już gwarancja straciła ważność. Otóż w Twojej sytuacji należy oddać laptopa do serwisu, który przeprowadzi tzw. “reballing”. Pamiętaj jednak, że nie zawsze taki sposób naprawy jest skuteczny. Jak masz na gwarancji, to chyba wiesz co robić. Twój problem pojawia się, kiedy laptop się rozgrzeje, w trakcie oglądania filmów na youtube. Więc zimny lut dopiero się pojawia na płycie. Pozdrawiam.