Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio

Dziś dostalem kompa z naprawy, i gdy go wlaczylem nie dzialal glos i mialem taka ikonke v7r2qh.jpg

Sterowniki audio zainstalowane?

Kiedyś po odebraniu z serwisu mojego kompa ,prawie wszystkie usługi systemowe miałem wyłączone,i praktycznie nic nie działało spróbuj zresetować usługi do domyślnych ustawień programem Seven Manager >Service Manager>Restore Startup>Restore all.

Wlasnie nie za bardzo wiem jaka mam karte dzwiekowa, bo nie wiem jak sprawdzic, ale wydaje mi sie ze byla to AC’97 i do niej stery sciagnalem, a w menadzerze urzadzen mam takie cos:

Jak sterownik pobrałeś odpowiedni to go zainstaluj kod 10 to brak sterownika.

Dobra karta dzwiekowa to: Vinyl AC’97 Codec Combro Driver (WDM). Czyli dobre sterowniki zainstalowalem, pobralem je jeszcze raz z innego zrodla i znow to samo …

1692pua.jpg

Najpierw podaj model płyty głównej,jaka wersja windy 32 czy 64 bit ,użyj programu Driver Sweeper do usunięcia jakiś resztek po sterownikach Realtek

Odinstaluj te co masz, i wejdź na Windows Update. Może tam będą sterowniki do karty dźwiękowej i one zadziałają…

Płyta Główna: Soltek VIA PT800 Motherboard (nie wyszukuje mi jej o.O w everescie)

32 bit

Tak jak pisałem, wywal te sterowniki i zainstaluj z Windows Update. Ja też tak miałem, że na tych z neta nie działał dźwięk, a na tych z WU działał.

Dobra , wgralem inne stery i smiga :slight_smile: . Dzieki wszystkim za pomoc.