Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio

Hej,

 

Wiem, że ten temat pojawiał się na tym i na wielu innych forach co najmniej kilkadziesiąt razy, ale żadne rozwiązanie nie znalazło zastosowania u mnie, dlatego zwracam się z Wami z prośbą o pomoc.

Mam laptopa Samsung R580. Jako, że ostatnimi czasy troszkę się grzeje postanowiłam “wyciągnąć” trochę brudu odkurzaczem. Nie rozkręcałam laptopa, tylko przyłożyłam rurę do gratek i tak wyciągnęlam kurz.

Po wszystkim włożyłam baterię, włączyłam go i wszystko byłoby  porządku, gdyby nie to, że nie ma dźwięku, Na początku po podłączeniu słuchawek słyszałam na nich dźwięk. Problem był tylko z głośnikami. Przeinstalwałam sterowniki do chipsetu i karty dźiękowej i po tym już nawet słuchawki odmówiły posłuszeństwa,

Obok ikony głośnika pojawia się czerwony krzyżyk i komjunikat “Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio.”. Przy rozwiązywaniu problemów pojawia się "“URządzenie audio jest wyłączone”. Natomiast w Winampie przy próbie odegrania utwóru pojawia się “Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu: 8007005”.

Uprzejmie proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna

musisz zrobić aktualizację sterownika w menedżerze urządzeń

Dzięki za odpowiedź.

Już to robiłam. Nie pomogło.

Próbowałam aktualizować sterownik przez Menadżer urządzeń oraz odinstalowywałam sterowniki i instalowałam je jeszcze raz po ściągnięciu ze strony producenta. Obie opcje nie pomogły.