Brak zakładek, historii - mozilla

Witajcie

po włączeniu komputera zniknęło mi wszystko, zakładki, historia ,pustka.

Szukałam w google rozwiązań i natknęłam się np na :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic952940.html

z tym że u mnie nie ma takiego folderu nawet i utkwiłam w martwym punkcie :confused:

jednyne co znalazłam to :

C:Program Files \mozillafirefox z takimi oto plikami i nie wiem co dalej robić i jak rozwiązać ten problem. Może ktoś miał podobną sytuację?

dziękuję bardzo za poradę.

62212106.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na podanym screen’ie jest ścieżka do katalogu instalacyjnego przeglądarki, a tam plików zakładek nie znajdziesz (to nie jest katalog profilu).

Jeśli chcesz się w łatwy sposób dostać do katalogu profilu to:

  • kombinacja WIN+R

  • w oknie jakie się pojawi wpisz %appdata% i enter lub OK (to odpali okno eksploratora w “pewnym miejscu”)

  • w kolejnym oknie jaki się pojawi klikaj kolejno Mozilla->Firefox->Profiles->ciąg_znaków.default (gdzie “ciąg_znaków” to losowo generowana nazwa katalogu)

Po wykonaniu powyższego znajdziesz się w swoim katalogu profilu, w którym powinien się znajdować katalog kopii zakładek (bookmarkbackups)…

Jednak, co do zakładek, osobiście radziłbym spróbować tego:

  • w Fx użyj kombinacji Ctrl+Shift+B

  • w oknie zarządzania zakładkami (Biblioteka) klik na “Importowanie i kopie zapasowe”->Przywróć->*

*W tym miejscu znajduje się lista utworzonych kopii zakładek (według dat utworzenia), które można przywrócić.

zrobiłam tak jak powyżej i wyskakuje mi komunikat:

nie udało się przetworzyć pliku kopii zapasowej

Masz jakieś pliki w katalogu “bookmarkbackups”? Jeśli tak skopiuj je na pulpit i spróbuj z menu “Przywróć” opcji “Wybierz plik…”, po czym wybieraj po kolei te skopiowane na pulpit pliki.

A z serwera FF nie możesz sobie zsynchronizować?

Oczywiście jak wcześniej miałeś synchronizacje włączoną

manieKMP

Zrobiłam jak radziłeś, wszystko po kolei i nic nie zaskoczyło

Czyli zakładki poszły się paść… na “Pola Elizejskie”. Jedyna możliwość jaka zostaje (bo synchronizacji wspomnianej przez Radka raczej nie używasz?), to przywracanie systemu sprzed tej “awarii”, może ono “odda” przynajmniej działające zakładki.

PS. Mała rada na przyszłość (zakładki ważna rzecz ;)), to eksportowanie zakładek do pliku html raz na jakiś czas. Taki “backup” uchroni Ciebie przed ich utratą.

Na przyszłość używaj MozBackup do backupu zakładek (i nie tylko) http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P … 12613.html