Brak załączników w Outlook Express

Witam

Mam problem z Outlook Express dotyczący odbierania wiadomości z załącznikiem. Ta sama wiadomość wysyłana do odbiorcy korzystającego z Outlook 2003 posiada załącznik, natomiast w OE pomimo odpowiedniego rozmiaru wiadomości, nie widać załącznika, czasami też w treści wiadomości widać “krzaki”. Foldery OE zostały już skompaktowane. Co zrobić by móc odbierać załączniki?

Nie wiem jaką masz wersję OE, ale poszukaj w ustawieniach:

Narzędzia -> Opcje -> Zabezpieczenia -> Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników…

Spróbuj odznaczyć tę opcję.

To już sprawdziłem, to nie to. Czy powodem może być to, że mail dociera w pewien sposób niekompletny? Maile bez załączników wysyłane były zazwyczaj na łączu zestawianym za pomocą modemu GPRS, przy trybie transmisji EDGE…

Może być to powód.

Sprawdź czy nie masz blokady załaczników w firewall’u typu Zone Alarm Pro itp.

Jest tylko Windows Firewall i nie są blokowane żadne załączniki ;). Tym bardziej, że raz są, raz ich nie ma, czasem są krzaki, tak, że nawet nie są wyświetlane informacje o nadawcy. Czy jest jakiś mechanizm kontrolujący spójność wysyłanej i odbieranej wiadomości, jakaś korekcja błędów, czy cuś…

=P~ ja bym raczej szukał winy w szkodnikach. Czy nie ma jakiejś dołaczonej informacji z programu antywirusowego o skasowaniu infekcji z e-maila/załącznika??

Nie. NOD działa na takich samych ustawieniach, na każdym stanowisku.