Brak zapłaty za szablon - co robić?

(Lord218) #1

Witam. Ostatnio dostałem zlecenie za zrobienie szablonu do bhpbb3. Gdy go wykonałem i doszło do wymiany, gostek który miał mi zapłacić nie zrobił tego, ale szablonik umieścił sobie na stronce, nawet z moim podpisem na dole strony (tzn. że ja go wykonałem).

Mam więc pytanie co mogę zrobić?

(Sieja1) #2

No do wymiany to nie doszło z tego co piszesz :smiley: Raczej zawsze czeka się na pieniądze i dopiero później przesyła swoją pracę... teraz to możesz go postraszyć psami i chyba tyle :stuck_out_tongue:

(skrzek) #3

miałeś umowę???

jeśli tak to poprostu policja - to jest zwykła kradzież

jeśli nie miałeś to tak samo - tylko trudniej będzie to udowodnić, mimo iz na stronie są twoje dane.

jednak najpierw proponuje się przypomniec delikwentowi, i wspomnieć o policji, nie mówiąc o tym ze na stronie sa twoje dane, zanim je usunie już może się zajmą sprawą

(adpawl) #4

Pomyśleć na przyszłość! :wink:

Przypuszczam że było to takie małe zleconko "na gębe", bez żadnej pisemnej umowy, odprowadzania podatku etc.

-więc raczej niewiele zdziałasz ...a jeszcze na drodze prawnej sobie kłopotów mógł byś narobić.

Na przyszłość radzę się zabezpieczać pisemną umową np. um. zlecenie lub o dzieło.

...ewentualnie wyniki pracy przekazywać zleceniodawcy dopiero po dokonaniu płatności, lub wcześniej tylko do wglądu (np. na swoim serwerze).

teraz to chyba tylko postraszyć możesz.

(system) #5

Postrasz go, że albo Ci płaci, albo zaraz mu policję na głowę ześlesz i oskarżysz o kradzież. A najlepiej zgłoś to do administratora jego serwera. Wtedy może usunie stronę i po kłopocie.

(Lord218) #6

Dobry pomysł a jak sprawdzić z jakiego hostingu korzysta?

(system) #7

A w adresie nie ma żadnej końcówki typu www.adres.boo.pl czy coś?

(Lord218) #8

Niestety nie ma. Ma wykupioną domenę .pl

(Airborn) #9

Oczywiście to wszystko przy założeniu, że faktycznie jesteś w stanie udowodnić, że to Ty jesteś autorem danego szablonu (właścicielem praw autorskich)

(Blotny) #10

Więc chyba jako tako, to udowodnić można, prawda?

(Sieja1) #11

Sprawdź jego dane na www.whois.sc

(Lord218) #12

Dzięki wam wielkie. Gościo korzysta z hostingu firmy ovh.pl.

(Krzkaczor) #13

Niekoniecznie, mógł się podpisać nickiem a kilka osób z powodzeniem może korzystać z tego samego nicka a po za tym nie masz przecież w dowodzie osobistym wpisanego swojego nicka - każdy się może za Ciebie podszyć.